Piłka nożna na Igrzyskach Olimpijskich w 1912 roku – Wikipedia

before-content-x4

Turniej piłkarski olimpijski w 1912 roku w Sztokholmie odbył się od 29 czerwca do 5 lipca 1912 r. Po raz czwarty, w którym piłka nożna była w kalendarzu olimpijskim, ale tylko drugie wydanie oficjalne po 1908 roku. Chociaż liczba uczestników w zawodach Związek z pierwszym konkursem wzrosła ponad dwukrotnie, te same trzy drużyny są medalistami i w tym samym porządku, co cztery lata wcześniej. Tak jak Stowarzyszenie Piłki Nożnej Zarządzał konkursem olimpijskim w 1908 r. W Londynie, Federacja Szwedzka zorganizowała wydarzenie w 1912 roku.

after-content-x4

Francja i Belgia deklarują na krótko przed rozpoczęciem turnieju, który odbywa się w związku z tym między jedenastoma narodami, cała europejska, Wielka Brytania, zdobywając złoty medal (MKOl ma dwa złote medale, jeden dla Wielkiej Bretanii i jeden dla Irlandii). Dania i Holandia uzupełniają podium.

Finlandia wchodzi kontrowersyjnie do Igrzysk Olimpijskich. Drużyna fińska, dołączona do Imperium Rosyjskiego, podczas ceremonii otwarcia bez flagi, aby oddalić się od rosyjskiego odpowiednika [[[ Pierwszy ] .

Najważniejszym strzelcem głównego turnieju jest brytyjski Harold Walden z dziewięcioma bramkami. W meczu turnieju pocieszenia Niemcy wygrały 16-0 przeciwko Rosji. Wynik ten jest nadal największym zwycięstwem niemieckiej drużyny narodowej i widzi, jak Gottfried Fuchs jest równy rekordowi dziesięciu bramek w meczu Sophus Nielsen, przekroczonych dopiero w 2001 roku przez australijskie Archie Thompson.

Mecze odbywają się na trzech różnych stadionach. Jedenaście meczów głównego turnieju, dwa są rozgrywane na Idrottsplats w Traneberg na przedmieściach Sztokholmu, pięć gier, w tym dla brązowego medalu, w Råsunda Idrottsplats w Solnie w pobliżu stolicy, a cztery gry, w tym finał, Weź miejsce na stadionie olimpijskim w Sztokholmie.

Turniej odnotowuje rekordowy udział, w których jedenaście drużyn, całą Europę. Francja i Belgia wycofują się z wydarzenia na krótko przed losowaniem. Wpis drużyny bohemicznej jest odmówiony, ponieważ tylko osiemnaście drużyn stowarzyszonych z FIFA i uznane przez MKOl jest upoważnione do udziału w konkursie. Z tego powodu tylko drużyna z Wielkiej Brytanii może reprezentować cztery stowarzyszenia piłkarskie, które są Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią. Wreszcie, tylko jeden zespół wysp jest wysyłany do Szwecji, angielskiego narodowego zespołu amatorskiego.

Podczas gdy Szwajcaria i Luksemburg początkowo wycofują się z turnieju, Belgia i Francja początkowo ogłaszają swój udział. Federacja belgijska w końcu się wyrzeka, ponieważ nie jest w stanie stanowić zespołu godnego nazwy. Jeśli chodzi o Francję, zmniejsza to tylko zaproszenie po remisie do końcowej fazy, oficjalnie z powodu pakietu dwóch obrońców Alfreda Gindrat i Paula Romano. W rzeczywistości Gindrat odrzucił na początku roku grać w Francji, o ile nie miałby premii za mecz, i został natychmiast zawieszony przez francuski komitet interfederalny. Kolejny potencjalny sportowiec olimpijski, Marcel Triboulet, został powiadomiony na krótko przed turniejem ośmiodniowym więzieniem, ponieważ uczestniczył jako żołnierz w meczu międzynarodowym [[[ 2 ] .

Tabela podsumowań [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Wstępny [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

W losowaniu rundy wstępnej, przeprowadzonej w biurze Federacji Szwedzkiej 18 czerwca, widzi cztery z dwunastu zwolnionych zespołów: Dania, Rosja, Węgry i Wielka Brytania. Norwegia, która dziedziczy Francję, jest również zwolniona z wstępnej wieży po francuskim pakiecie, a zatem bezpośrednio uzyskuje dostęp do ćwierćfinałów jako wyżej wymienionych czterech. Metody organizacyjne tej wstępnej wieży są silnie krytykowane, ponieważ z powodu pełnego losowania szansa oznacza, że ​​cztery najlepsze drużyny muszą grać przeciwko sobie, podczas gdy najsłabsze są zwolnione, podobnie jak dla mieszkańców „Północnej Wenecja „Aby zrozumieć, dlaczego Szwecja jest natychmiast przeciwna Holandii zamiast automatycznie umieszczania w ćwierćfinale [[[ 3 ] .

Od meczu otwierającego konkursu Finlandia uderza wielki cios, po przedłużeniu rozgrywanym w niższości i pod przytłaczającym upałem [[[ Pierwszy ] , Włoskie ulubione. Głównym rzemieślnikiem fińskiego sukcesu jest pół centralny zaledwie 17 lat Eino Soinio, który stawia obie drużyny na równości na krótko przed połową. Następnie fińska drużyna utrzymuje wynik pomimo wyjścia rany z Wickström i chociaż Włosi są technicznie lepsze, udaje się zdobyć cel zwycięstwa w kontrataku. Oficjalny raport z piątej Olimpiady cytuje zmęczenie związane z podróżą jako główny powód porażki włoskiej.

W ponownym wydaniu meczu na trzecie miejsce w poprzednim turnieju olimpijskim Holandia stają w obliczu szwedzkich gospodarzy i wygrywają ponownie po meczu. Przed ponad 14 000 widzów Szwedzi otwierają punktację, ale upadli, zbierając dwa bramki w około pół etatu. Udaje im się wyrównać trzy bramki wszędzie, zanim strzelili do kary skierowanej przez holenderskiego bramkarza Just Göbel w ostatnich minutach regulacji. Krótko po rozpoczęciu przedłużenia Jan twój drugi cel w meczu i oferuje kwalifikacje w Holandii.

W końcu Niemcy skłonił się do Austrii po długim czasie. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy niemiecki bramkarz Albert Weber został poważnie ranny, ale z powodu zakazu zamienników podczas meczu pozostaje na boisku. Drużyna austriacka korzysta z tej słabości i odwraca przebieg meczu w ciągu kilku minut. Wreszcie, Weber jest zmuszony opuścić trawnik i ustąpić, aby napastać Willi Worpitzky. Niemcy zakończyli spotkanie z dziesiątką i zbierają pięć bramek w ciągu pół godziny.

Arbitraż: Flag of the Habsburg Monarchy.svgHugo Meisl
Syrjäläinen – Holopainen, Löfgren – Lund, E. Soinio, K. Soinio – Wickström Remplacé[[[ 4 ] , Wibg, Nyyssönen, Öhman, Niska Zespoły Campelli – Binaschi, de Vecchi – de Marchi ( RemplacéEntré après 46 minutesczterdzieści sześć To jest Morelli) na Milanie na St. Louis Pictures w Bell, Berland, Mariani
29 czerwca 1912 Austria Drapeau : Autriche (Cisleithanie) 5 – 1 Niemcy Råsunda Sports Ground (Solna)
15 H 00 Studnicka But inscrit après 58 minutes 58 To jest
Neubauer But inscrit après 62 minutes 62 To jest
Merz But inscrit après 75 minutes 75 To jest W But inscrit après 81 minutes 81 To jest
Szczyt But inscrit après 89 minutes 89 To jest
( 0 – 1 ) myśliwy But inscrit après 35 minutes 35 To jest Widzowie: 2000
Arbitraż: Herbert James Will
Noll – Gray Beard, Kurrpiel – Brandstätter, Braunsteiner, Cimera – Hussak, Müller, Studnicka, Merrz, Neubauer Zespoły Weber Remplacé après 60 minutes60 To jest [[[ 5 ] – Röpnack, Hollstein – Krogmann, Breunig, Bosch – Wegele, Jäger, Worpitzky, Kipp, Hirsch
29 czerwca 1912 Holandia 4 – 3
A. P.
Szwecja Stadion olimpijski (Sztokholm)
19 H 00 Bouvy But inscrit après 28 minutes 28 To jest W But inscrit après 52 minutes 52 To jest
Twój But inscrit après 43 minutes 43 To jest W But inscrit après 91 minutes 91 To jest
( 2 – 1 ) Swensson But inscrit après 3 minutes 3 To jest W But inscrit après 80 minutes 80 To jest
E. Börjesson But inscrit après 62 minutes 62 To jest ( Długopis. )
Widzowie: 14 000
Arbitraż: George Wagstaffe Simmons
Göbel – Wijnveldt, Feith – de Wolf, de Korver, Lotsy – van Breda Kolff, de Groot, Ten Cate, Vos, Bouvy Zespoły J. Börjesson – Levin, Bergström – Wicksell, Sandberg, Gustafsson – Myhrberg, Swensson, E. Börjesson, Ekroth, Ansén

Ćwierćfinały [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Brytyjczycy, piłka u stóp, zmiażdżył bladą formację węgierską.

W Råsunda drużyna z Węgier, która jest jednak doświadczona, tworzy broń przed angielską amatorską Armadą, środkowym do przodu Arsenalu Harolda Waldena, który osiągnął seks, podczas gdy bramkarz Ronald Brebner nakłada węgierskiego Schlossera. Chociaż Brytyjczycy kończą ostatnie minuty do dziesięciu graczy w ostatnich minutach, szybko poszerzają lukę, a tym samym kończą spokojne zwycięstwo o siedem bramek do zera.

Na tym samym polu i na tym samym wyniku duńskie wiceprzewodni olimpijskich nie pozostawiają szansy w Norwegii, z którą po raz pierwszy zmierzają w swojej historii. Duńska drużyna, reżyserowana przez Nils Middelboe Semi-Center, jest znacznie wyższy pod każdym względem i łatwo go wygrać.

Holandia szybko podjęła miarę Austrii i po zaledwie pół godziny Bataves prowadzi trzy bramki. Zmniejszenie luki przez Alois Müllera przed przerwą pozostaje ostatnim celem spotkania, pomimo pewnych możliwości dla austriackiej drużyny w drugim okresie.

Jeśli chodzi o Rosję, przegrywa o swoje międzynarodowe początki o dwa cele z przeciwnikiem fińskiego „dysydentów” [[[ Pierwszy ] . Dwie drużyny pokazują dość słabą grę, fiński pół lewej Jarl Öhman wymuszający decyzję solo pod koniec meczu.

30 czerwca 1912 Finlandia 2 – 1 Rosja Sports Ground (Traneberg)
10 H 00 Wiberg But inscrit après 30 minutes 30 To jest
O stary But inscrit après 80 minutes 80 To jest
( dziesięć ) Butsov But inscrit après 72 minutes 72 To jest Widzowie: 300
Arbitraż: Na Sjöblom
Syrjäläinen – Holopainen, Löfgren – Lund, Soinio, Lieetola – Wickström, Wibgg, Nyyssönen, Öhman, Neck Zespoły Favorsky – Sokolov, Markov – Akimov, Khromov, Kynin – Smirnov, A. Filippow, Butusov, Zhitarev, S. Filippov
30 czerwca 1912 Brytania 7 – 0 Węgry Råsunda Sports Ground (Solna)
13 H 30 Walden But inscrit après 21 minutes 21 To jest W But inscrit après 23 minutes 23 To jest W But inscrit après 49 minutes 49 To jest W But inscrit après 53 minutes 53 To jest W But inscrit après 55 minutes 55 To jest W But inscrit après 85 minutes 85 To jest
Woodward But inscrit après 45 minutes 45 To jest
( 3 – 0 ) Widzowie: 8 000
Arbitraż: Christiaan Jacobus Groothoff
Brebner – Burn, Knight – Littwort, Hanney Remplacé[[[ 6 ] , Dines – Berry, Woodward, Walden, Hoare, Sharpe Zespoły DOMONKOS – RUMBOLD, płatnik – sędzia, Charles, Vágó – Sebestyén, Bodnár, Pataki, Schlosser, Borbás
30 czerwca 1912 Dania 7 – 0 Norwegia Råsunda Sports Ground (Solna)
16 H 30 Olsen But inscrit après 4 minutes 4 To jest W But inscrit après 70 minutes 70 To jest W But inscrit après 88 minutes 88 To jest
Wolfhagen But inscrit après 25 minutes 25 To jest
Middelboe But inscrit après 37 minutes 37 To jest
S. Nielsen But inscrit après 60 minutes 60 To jest W But inscrit après 85 minutes 85 To jest
( 3 – 0 ) Widzowie: 700
Arbitraż: Ruben Gel Board
Hansen – Buchwald, Hansen – Lykke, Middelboe, Berth – Petersen, S. Nielsen, Olsen, Christoffersen, Wolfhagen Zespoły Pedersen – Skou, Baastad – Johansen, Herlofson, Andersen – Reinholdt, Krefting, Endrerud, R. Maartmann, E. Maartmann
30 czerwca 1912 Holandia trzydziesty pierwszy Drapeau : Autriche (Cisleithanie)Austria Råsunda Sports Ground (Solna)
19 H 00 Bouvy But inscrit après 8 minutes 8 To jest
Dziesięć cate But inscrit après 12 minutes dwunasty To jest
Twój But inscrit après 30 minutes 30 To jest
( trzydziesty pierwszy ) Müller But inscrit après 41 minutes 41 To jest Widzowie: 7000
Arbitraż: David Philip
Göbel – Wijnveldt, Bouman – Fortgens, Boutmy, Lotsy – Van Breda Kolff, de Groot, Ten Cate, Vos, Bouvy Zespoły Noll – Gray Beard, Kurrpiel – Brandstätter, Braunsteiner, Cimera – Hussak, Müller, Studnicka, Merrz, Neubauer

Półfinały [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Fińska obrona próbuje odeprzeć brytyjską ofensywę.

Z sukcesem w solidnym zespole z Holandii Dania wzmacnia swoją główną europejską pozycję piłkarską. Duńczycy rozpoczynają mecz w wysokim tempie i przejmują holenderski zespół, pozbawiony jednego z jego kierowników, Boka de Korver. W przerwie Skandynawianie prowadzą już trzy bramki do zera. Krótko po przerwie duński prawy wnętrza Poul Nielsen udzielił poważnej kontuzji kolana, a duński zarządza końcem meczu dziesięciu graczom, aby wygrać czterema bramkami do jednego.

Zgodnie z oczekiwaniami brytyjska drużyna osiągnęła finał po sukcesie w Finlandii. Finowie, którzy są w trzecim meczu w ciągu zaledwie czterech dni, zaznaczają swój obóz od pierwszych minut gry. Ulubione brytyjskie pozwalają sobie opuścić Arthura Berry’ego w spoczynku, chcąc uniknąć innych obrażeń po przegranej Teda Hanneya w ćwierćfinale [[[ Pierwszy ] . Pomimo najlepszych występów w turnieju, Finowie nigdy nie zagrażają brytyjskiego triumfu i są pobici przez cztery bramki do zera.

2 lipca 1912 Brytania 4 – 0 Finlandia Stadion olimpijski (Sztokholm)
15 H 00 Holopopowy But inscrit après 2 minutes 2 To jest ( CSC )
Walden But inscrit après 7 minutes 7 To jest W But inscrit après 77 minutes 77 To jest
Woodward But inscrit après 82 minutes 82 To jest
( 2 – 0 ) Widzowie: 4000
Brebner – Burn, Knight – Littlewort, Stamper, Dines – Wright, Woodward, Walden, Hoare, Sharpe Zespoły Syrjäläinen – Holopainen, Löfgren – Lund, Soinio, Lieetola – Wickström, Wibgg, Nyyssönen, Öhman, Neck
2 lipca 1912 Dania 4 – 1 Holandia Stadion olimpijski (Sztokholm)
19 H 00 Jørgensen But inscrit après 7 minutes 7 To jest
Olsen But inscrit après 14 minutes 14 To jest W But inscrit après 87 minutes osiemdziesiąt siedem To jest
P. Nielsen But inscrit après 37 minutes 37 To jest
( 3 – 0 ) H. Hansen But inscrit après 85 minutes 85 To jest ( CSC ) Widzowie: 6000
Arbitraż: Flag of Hungary (1915-1918, 1919-1946).svgEde Herczog
Hansen – Buchwald, H. Hansen – Jørgensen, Middelboe, Berth – O. Nielsen, P. Nielsen Remplacé après 60 minutes60 To jest [[[ 7 ] , Olsen, S. Nielsen, Wolfhagen Zespoły Göbel – Wijnveldt, Bouman – Fortgens, Boutmy, Lotsy – Van Breda Kolff, de Groot, Ten Cate, Vos, Bouvy

Dopasuj brązowy medal [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Mecz podium jest jedna droga. Finowie, brak kształtu [[[ Pierwszy ] , dokonaj jednej zmiany ataku, podczas gdy Holendrzy wydają się bardziej zaostrzone, strzelając dziewięć bramek, w tym pięć autorstwa Jana Vos. Logicznie otrzymują brązowe medale, a Federacja Szwedzka oferuje fińskie srebrne medale niosące logo, nagrodę przyznaną również węgierskiemu zwycięzcom turnieju pocieszenia.

4 lipca 1912 Holandia 9 – 0 Finlandia Råsunda Sports Ground (Solna)
15 H 00 Van der sluis But inscrit après 24 minutes 24 To jest W But inscrit après 57 minutes 57 To jest
De Groot But inscrit après 28 minutes 28 To jest W But inscrit après 86 minutes osiemdziesiąt sześć To jest
Twój But inscrit après 29 minutes 29 To jest W But inscrit après 43 minutes 43 To jest W But inscrit après 46 minutes czterdzieści sześć To jest W But inscrit après 74 minutes 74 To jest W But inscrit après 78 minutes 78 To jest
( 4 – 0 ) Widzowie: 1000
Arbitraż: Drapeau de la SuèdeNa Sjöblom
Göbel – Wijnveldt, Feith – de Wolf, Boutmy, Lotsy – van Breda Kolff, de Groot, van der Sluis, Vos, Bouvy Zespoły Syrjäläinen – Holopainen, Löfgren – Lund, Soinio, Lieetola – Tanner, Wiberg, Nyyssönen, Öhman, Niska

Finał [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Duński kapitan Nils Middelboe (Dark Jersey) daje dwóch brytyjskich przeciwników.

Finał to ten sam plakat co poprzednia edycja. Przed 25 000 widzów brytyjska drużyna sama bierze grę i szybko prowadzi dwa gole, podpisali Arthura Berry’ego i Gordona Hoare’a. Krótko po pół godziny gry i zmniejszeniu luki Anthona Olsena duński prawnik Charles Buchwald został ranny. Zmniejszyli się, Duńczycy przyznają dwa dodatkowe bramki przed przerwą. Dzięki temu nowemu zwycięstwu olimpijskie Brytyjczycy utrzymują hegemonię w futbolu kontynentalnym.

4 lipca 1912 Brytania 4 – 2 Dania Stadion olimpijski (Sztokholm)
19 H 00 Walden But inscrit après 10 minutes dziesięć To jest
Hoare But inscrit après 22 minutes 22 To jest W But inscrit après 41 minutes 41 To jest
Jagoda But inscrit après 43 minutes 43 To jest
( 4 – 1 ) Olsen But inscrit après 27 minutes 27 To jest W But inscrit après 81 minutes 81 To jest Widzowie: 25 000
Brebner – Burn, Knight – Littlewort, McWhirter, Dines – Berry, Woodward, Walden, Hoare, Sharpe Zespoły Hansen – Buchwald Remplacé après 30 minutes30 To jest [[[ 8 ] , H. Hansen – Jørgensen, Middelboe, Berth – O. Nielsen, Thufason, Olsen, S. Nielsen, Wolfhagen

Jo z 1912 roku, finał Wielkiej Brytanii.

Finał Jo 1912, Wielka Brytania przeciwko Danii, Nils Middelboe, duński kapitan z piłką na stopie.

Final Jo 1912, Wielka Brytania przeciwko Danii, angielski bramkarz w niebezpieczeństwie.
Testy Lub Pieniądze Brązowy
Męski turniej Drapeau du Royaume-Uni Zjednoczone Królestwo Drapeau du Danemark Dania Drapeau des Pays-Bas Holandia