Grand Prix Automobile de France 2008 – Wikipedia

before-content-x4

Artykuł w Wikipedii, Free L’Encyclopéi.

Trzecie zwycięstwo sezonu dla Felipe Massa, która po raz pierwszy kieruje mistrzostwami w swojej karierze.

. Grand Prix de France 2008 , sporne na obwodzie Magny-Cours 22 czerwca 2008 r., Jest 793 To jest Race of the Formuły 1 Mistrzostwa Świata trwa od 1950 r. I ósmej rundzie mistrzostw 2008.

Bezpłatne testy [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

piątkowy poranek [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

piątkowe popołudnie [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

sobota rano [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Rozpoczęcie siatki [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Kimi Räikkönen, drugi po tym, jak został spowolniony przez uszkodzony wydech.

Uwagi:

• Lewis Hamilton i Nico Rosberg, odpowiednio autorzy 3 To jest I 15 To jest Czas został ukarany dziesięć miejsc na siatce za sprowokowanie wypadku na końcu trybun podczas Grand Prix Kanady dwa tygodnie wcześniej [[[ Pierwszy ] .
  • Heikki Kovalainen został ukarany przez pięć miejsc za zawstydzonego Marka Webbera podczas kwalifikacji. Autor szóstego po raz i biorąc pod uwagę karę Hamiltona, wyruszył z dziesiątego miejsca na siatce [[[ 2 ] .
  • Stworzone z 18 To jest Czas, Rubens Barrichello został ukarany, a zatem wyruszył na dnie siatki w celu zmiany skrzyni biegów po kwalifikacjach [[[ 3 ] .

Początkowa siatka Grand Prix

Klasyfikacja rasy [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Jenson Button, jedyny pilot, który porzucił, z powodu uszkodzonej płetwy przedniej.
after-content-x4

Ferrari z Kimi Räikkönen i Felipe Massa monopolizują pierwszą linię początkowej siatki i skorzystaj z kropli w kształcie BMW Sauber i obaw McLaren Pilots: Lewis Hamilton zakwalifikował się do 13 To jest Miejsce po swojej dziesięciu sekundach za sprowokowanie wypadku w Kanadzie i Heikki Kovalainen, który został zakwalifikowany z jedenastej po pięciu sekundach za zawstydzonego Marka Webbera.

Od pierwszych zakrętów Räikkönen i Massa wykopują lukę w reszcie Pelotonu, w którym Hamilton próbuje pójść w górę. Jego postęp kończy się po Przejazd za przekroczenie pilota, wycinając szykane; Angielski zakończy wyścig na dziesiątej pozycji.

Na szczycie wyścigu Räikkönen wydaje się trzymać Massę na odległość, dopóki złamanie wydechu powoduje silnik od 50 do 70 koni mechanicznych. Finn ucieka przed zarządzaniem rasą, która ze względów bezpieczeństwa mogła nakazać go powrót na stanowiska do naprawy. Jednak nie jest już w stanie oprzeć się Massie, która chwyta głowę wyścigu i wygrał ósme zwycięstwo swojej kariery.

Räikkönen wciąż udaje się uratować swoje drugie miejsce ( 79 To jest Podwojony przez Scuderię), podczas gdy trzeci krok podium powraca do Jarno Trulli, wydał zwycięzcę przepustki broni pod koniec wyścigu z Heikki Kovalainen. Robert Kubica zajmuje piąte miejsce przed Markiem Webberem i Nelsinho Piquet, którzy zdobyli swoje pierwsze punkty w Mistrzostwach Świata przed swoim kolegą z drużyny Fernando Alonso.

Ogólne rankingi pod koniec wyścigu [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

• 16 To jest Pozycja na słupie swojej kariery dla Kimi Räikkönen.
  • 8 To jest Zwycięstwo jego kariery dla Felipe Massa.
  • 200 To jest Pozycja słupa dla Scuderia Ferrari.
  • 206 To jest Zwycięstwo Ferrari jako producenta i producenta silnika.
  • 79 To jest Podwojony dla Ferrari jako producenta i producenta silnika.
  • Pierwszy ers Punkty w Mistrzostwach Świata dla Nelsona Angelo Piquet.
  • Zakończąc ósme wyścig, Fernando Alonso strzelił swoje zdobycie 500 To jest Punkt w wzorze 1.
  • Kończąc trzeciej wyścigu, Jarno Trulli mija bar 200 Punkty w Formule 1 (zarejestrowane 201 punktów).
  • Prowadząc wydarzenie dla 34 okrążeń, 150 km, Felipe Massa mija bar 3 000 KM na szczycie Grand Prix (3 013 km).
  • Jenson Button jest jedynym pilotem, który porzucił.
  • Wszyscy pracownicy Toyota Stable przynieśli żałobę Ove Andersson, założyciela i byłego dyrektora zespołu Toyota Europe, odpowiedzialnego za oficjalne zaangażowanie Toyoty w Rajdzie Światowej, w ciągu 24 godzin Le Mans w Formule 1 Mistrzostwa Świata.