Sezon 2010-2011 FC Barcelona-Wikipedia

before-content-x4

W tym sezonie następuje sezon 2009-2010, w którym FC Barcelona wygrała Liga kosztem Realu Madryt.

after-content-x4

13 czerwca Sandro Rosell oficjalnie został nowym prezydentem Barçy. Wyniki wyborów są ostateczne, ponieważ 46 -letni menedżer biznesu w Barcelonie uzyskał ponad 60% głosów. Dlatego zastępuje Joan Laporta.

Josep Guardiola i jego asystent Tito Vilanova przedłużyli swoją jedną umowę, zgodnie z uzgodnieniem. To ich trzeci sezon od ich przybycia na ławkę Blaugrana .

Przed opuszczeniem klubu Joan Laporta podpisała strzelca David Villa w maju. . , osiągnięto porozumienie między FC Barcelona i Liverpoolu w celu przeniesienia argentyńskiego Javiera Mascherano. Drugim rekrutem Summer jest Brazylijski Adriano Correia z Sewilli. Podczas zimowego okna transferowego Barça zwerbowała holenderskiego Ibrahima Afellay.

Zlatan Ibrahimović, który nie wygrał, opuścił klub w sierpniu 2010 roku po zaledwie jednym sezonie w Barcelonie.

W sezonie 2010-2011 FC Barcelona zdobyła trzeci z rzędu tytuł mistrza hiszpańskiego, a także Mistrzów Ligi Mistrzów i hiszpańskiego Super Cup.

Po zwiedzaniu przyjaznych meczów w Chinach i Korei Południowej jest to Niech Barça zagra swój pierwszy oficjalny mecz sezonu. To jest hiszpański Super Puchar przeciwko Sewilli FC, zwycięzcą King Cup w zeszłym sezonie. Pierwsza noga zakończyła się porażką (3-1), w tym bramkę Zlatana Ibrahimović i przerobionej drużyny złożonej z kilku młodych graczy z Masii.

. , W przeciwieństwie do pierwszego meczu, Josep Guardiola wprowadza swoich najlepszych graczy do jedenastu uchwytów. Klub zwycięży w tym meczu powrotnym (4-0) dzięki hat-trickiemu Lionel Messi, a tym samym wygrał dziewiąty hiszpański Super Cup w swojej historii i pierwszym trofeum sezonu.

. , Podczas losowania Ligi Mistrzów Barça dziedziczy Panathinaikos, FC Kopenhagen i FK Roubine Kazan. Jeśli kluby nie mają dużego rekordu europejskiego, wszyscy są tytułowymi mistrzami ich kraju.

Barça rozpoczyna sezon Ligi od zwycięstwa 0-3 przeciwko wyścigowi Santanderowi dzięki nieuniknionego Lionel Messi ( 3 To jest Najważniejszy strzelec w historii klubu za Césara Rodrígueza i Ladislao Kubala oraz przed Samuelem Eto’o i rywalizacją bramki), Andrés Iniesta i flagowy rekrut David Villa.

Drugiego dnia Ligi klub został pokonany przez awansowanego Hercules Alicante w Camp Nou (0-2).

Podczas pierwszego meczu Ligi Mistrzów Catalan Club miażdży Panathinaikos 5-1 dzięki Messi z podwójnym, który również został najlepszym strzelcem w historii klubu w Lidze Mistrzów.

Wielki 29 listopada, w bliskim goleniu ( 13 To jest Dzień mistrzostwa), FC Barcelona miażdży Realu Madryt z José Mourinho w Camp Nou z wynikiem od 5 do 0 i zabiera głowę Ligi. Gra Blaugranas jest błyszczące. Kilka tygodni później, podczas Derby City, Barça koryguje Espanyol o 5 bramek do 1 na stadionie Cornelà-el Periquitos nie stracił najmniejszego gola od początku sezonu. Zwolennicy Espanyol obserwują Andrésa Iniestę za swój gest ku pamięci Dani Jarque na Pucharze Świata.

Barça Buckles 2010 na kole. Po szesnastu dniach mistrzostw Barça osiągnęła 43 punkty z 48 możliwych (14 zwycięstw, 1 losowanie, 1 porażka), wygrał osiem meczów na świeżym powietrzu (rekord), strzelił 51 bramek i stracił tylko 9. Między listopadem i Grudzień, Barça kontynuuje siedem oficjalnych meczów, dając tylko jeden cel, podczas gdy zdobywa 33 (33 bramki do 1 na 696 minut gry) [[[ Pierwszy ] .

W Lidze Mistrzów FC Barcelona zakończyła przede wszystkim w swojej grupie z czterema zwycięstwami i dwoma remisami. W 16 rundzie zmierzy się z Arsenalem.

. , Lionel Messi wygrywa FIFA Ballon d’Or 2010 przed Xavi i Andrés Iniesta; W ten sposób wygrał swoje drugie trofeum kolejno. Jest także częścią idealnej jedenastu FIFA z Carles Puyol, Gerardem Piqué, Xavi, Andrés Iniestą i David Villa. Te same 6 graczy należą do najlepszych 11 idealnych dla witryny UEFA.com, głosowanych przez użytkowników Internetu [[[ 2 ] .

Barça jest mistrzem zimowym trzecim czasem z rzędu, kończąc pierwszą rundę Ligi z czterema punktami przed Realem Madryt. Spośród 57 możliwych punktów Barça otrzymuje 52 (17 zwycięstw, remis i porażkę), co stanowi rekord w historii Ligi. Podczas tej pierwszej rundy Barça zarejestrował 61 bramek i zebrał 11. Inne rekordy: Barça wyrównuje 14 zwycięstw z rzędu w lidze [[[ 3 ] I pozostaje niepokonany przez 28 gier [[[ 4 ] Pokonanie rejestru 27 niepokonanych meczów prowadzonych przez Barçę z sezonu 1973-1974. Ten rekord został pobijny w sezonie 2015-2016.

Wygrywając od 3 do 0 przeciwko Atlético de Madryt, Barça pokonuje Rekord 15 kolejnych zwycięstw Ligi, który odbył Real Madryt z Di Stéfano od 1960 roku [[[ 5 ] .

Na etapach nokautów Ligi Mistrzów Barça eliminuje Anglików z Arsenalu . Kilka dni później obrońca Éric Abidal był działany z guza wątroby. Zostaje zastąpiony w sile roboczej przez młode Andreu Fontàs.

FC Barcelona kwalifikuje się do półfinałów Ligi Mistrzów Czwarty czas z rzędu, eliminując Ukraińców z Shakhtar Donieck. Barça wygrał podczas zewnętrznej podróży o 5 bramek do 1 w Camp Nou, zanim wygrał od 1 do 0 w Donieck w meczu powrotnym. Podczas tego meczu Lionel Messi pobił rekord bramki w jednym sezonie.

W półfinale Barça eliminuje Realu Madryt, wygrywając 2-0 na stadionie Santiago Bernabéu na podwójnym Lionelu Messiego i rysując 1 do 1 w Camp Nou (cel Pedro). W ten sposób FC Barcelona zakwalifikowało się do siódmego finału Ligi Mistrzów.

Gdy 36 To jest dzień mistrzostw hiszpańskich, dwa dni przed zakończeniem, , FC Barcelona z Guardiola wygrywa swój trzeci z rzędu tytuł, dwudziestego pierwszego w historii klubu katalońskiego. Víctor Valdés wygrywa trofeum Zamora dla najlepszego opiekuna mistrzostw.

. , Barça wygrywa swoją czwartą ligę mistrzów w wyniku 3-1 (bramki Pedro, Messi i Villa) przeciwko Manchesterowi United w Wembley, dwa lata po finale w Rzymie przeciwko tej samej drużynie.

Za swoje zwycięstwa w tym sezonie Barcelona otrzymuje Laureus Prix zespołu roku [[[ 6 ] W [[[ 7 ] .

Ta siła robocza ma 20 zawodowych graczy, w tym 8 mistrzów świata od czasu, gdy hiszpańska drużyna wygrała swój pierwszy Puchar Świata w swojej historii .

Liczba graczy ponownie sprowadza się do zaskakujących proporcji dla dużego klubu. Według klubu jest to sposób, aby umożliwić graczom zmotywowany i ich najlepszy poziom podczas kadencji [[[ 8 ] . Pep Guardiola może również w razie potrzeby czerpać z siły roboczej młodych graczy z Barçy B.

Zarezerwuj graczy z FC Barcelona B:

Strzelcy we wszystkich zawodach [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

(aktualne po meczu FC Barcelona 3-1 Manchester United, )

• 1 Ale: Abidal, Fontàs, Vázquez, Nolito, Milito, Jefrén, Busquets, Ibrahimović, Maxwell, Puyol, Correia i Bartra
  • C.S.C. : Konko (FC Seville) i Acasiete (UD Almeria)

Strzelcy Ligi Mistrzów [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Hiszpańscy strzelcy Super Puchar [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

King’s Cup Strzela [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

Strzelcy w mistrzostwach hiszpańskich [[[ modyfikator |. Modyfikator i kod ]

(Na bieżąco po meczu Málaga 1-3 FC Barcelona, )

Data J. Przeciwnik Miejsce Wynik Strzelcy
28 sierpnia 2010 Pierwszy Odnośnie Racing Santander Sport Fields of El Sardinero, Santander Symbol support vote.svg0-3 Messi But inscrit après 3 minutes 3 eIniesta But inscrit après 33 minutes 33 eWilla But inscrit après 62 minutes 62 e
12 września 2010 2 To jest Hercules Alicante Camp Nou, Barcelone Symbol oppose vote.svg0-2
19 września 2010 3 To jest Atletico Madrid Stade Vicente Calderón, Madryt Symbol support vote.svg1-2 Messi But inscrit après 13 minutes 13 ePika But inscrit après 33 minutes 33 e
22 września 2010 4 To jest Sporting Gijon Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg1-0 Willa But inscrit après 49 minutes 49 e
26 września 2010 5 To jest Athletic Bilbao Stade Sankoms, Bilbao Symbol support vote.svg1-3 Keita But inscrit après 55 minutes 55 eXavi But inscrit après 74 minutes 74 eBusquets But inscrit après 90+2 minutes 90+2 e
3 października 2010 6 To jest RCD i większe Camp Nou, Barcelone Symbol neutral vote.svg1-1 Messi But inscrit après 21 minutes 21 e
17 października 2010 7 To jest Valence Cf Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-1 Iniesta But inscrit après 47 minutes 47 ePuyol But inscrit après 63 minutes 63 e
24 października 2010 8 To jest Prawdziwy Zaragoza Romareda, Saragosse Symbol support vote.svg0-2 Messi But inscrit après 42 minutes 42 e But inscrit après 65 minutes 65 e
31 października 2010 9 To jest Sevilla FC Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg5-0 Messi But inscrit après 4 minutes 4 e But inscrit après 64 minutes sześćdziesiąt cztery eWilla But inscrit après 24 minutes 24 e But inscrit après 90 minutes 90 eDani Alves But inscrit après 53 minutes 53 e
7 listopada 2010 dziesięć To jest Getafe cf Coliseum Alfonso Pérez, Getafe Symbol support vote.svg1-3 Messi But inscrit après 23 minutes 23 eWilla But inscrit après 34 minutes 34 ePedro But inscrit après 65 minutes 65 e
17.14.2010 11 To jest Villarreal cf Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg3-1 Willa But inscrit après 22 minutes 22 eMessi But inscrit après 58 minutes 58 e But inscrit après 83 minutes 83 e
21.12.2010 dwunasty To jest Out Almeria Stadion śródziemnomorski, Almeria Symbol support vote.svg0-8 Messi But inscrit après 17 minutes 17 e But inscrit après 37 minutes 37 e But inscrit après 67 minutes sześćdziesiąt siedem eIniesta But inscrit après 19 minutes 19 eAcasity But inscrit après 27 minutes 27 e( CSC ) Pedro But inscrit après 35 minutes 35 eBojan But inscrit après 62 minutes 62 e But inscrit après 73 minutes siedemdziesiąt trzy e
28/28/2010 13 To jest Real Madryt Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg5-0 Xavi But inscrit après 10 minutes dziesięć ePedro But inscrit après 18 minutes 18 eWilla But inscrit après 55 minutes 55 e But inscrit après 57 minutes 57 eJefffren But inscrit après 90+1 minutes 90+1 e
5 grudnia 2010 14 To jest zdrowie Stade Reyno de Navarra, Pamplona Symbol support vote.svg0-3 Pedro But inscrit après 26 minutes 26 eMessi But inscrit après 65 minutes 65 e But inscrit après 84 minutes 84 e( Długopis. )
12.12.2010 15 To jest Prawdziwe społeczeństwo Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg5-0 Willa But inscrit après 9 minutes 9 eIniesta But inscrit après 33 minutes 33 eMessi But inscrit après 47 minutes 47 e But inscrit après 87 minutes osiemdziesiąt siedem eBojan But inscrit après 90+1 minutes 90+1 e
29 grudnia 2010 16 To jest RCD Hiszpański Estadi Rcde, Barcelone Symbol support vote.svg1-5 Pedro But inscrit après 19 minutes 19 e But inscrit après 60 minutes 60 eXavi But inscrit après 30 minutes 30 eWilla But inscrit après 76 minutes 76 e But inscrit après 84 minutes 84 e
2 stycznia 2011 17 To jest Levante Out Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-1 Pedro But inscrit après 47 minutes 47 e But inscrit après 59 minutes 59 e
09/01/2011 18 To jest Deportivo la Corogne Riazor Stadium, La Coruzne Symbol support vote.svg0-4 Willa But inscrit après 26 minutes 26 eMessi But inscrit après 52 minutes 52 eIniesta But inscrit après 80 minutes 80 ePedro But inscrit après 81 minutes 81 e
16 stycznia 2011 19 To jest Malaga cf Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg4-1 Iniesta But inscrit après 8 minutes 8 eWilla But inscrit après 18 minutes 18 e But inscrit après 74 minutes 74 ePedro But inscrit après 36 minutes 36 e
23 stycznia 2011 20 To jest Racing Santander Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg3-0 Pedro But inscrit après 2 minutes 2 eMessi But inscrit après 33 minutes 33 e( Długopis. ) Iniesta But inscrit après 56 minutes 56 e
30/01/2011 21 To jest Hercules Alicante Stade José Rico Pérez, Alicante Symbol support vote.svg0-3 Pedro But inscrit après 43 minutes 43 eMessi But inscrit après 87 minutes osiemdziesiąt siedem e But inscrit après 89 minutes 89 e
5 lutego 2011 22 To jest Atletico Madrid Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg3-0 Messi But inscrit après 17 minutes 17 e But inscrit après 28 minutes 28 e But inscrit après 79 minutes 79 e
13 lutego 2011 23 To jest Sporting Gijon El Molinón, Gijón Symbol neutral vote.svg1-1 Willa But inscrit après 80 minutes 80 e
20 lutego 2011 24 To jest Athletic Bilbao Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-1 Willa But inscrit après 4 minutes 4 eMessi But inscrit après 78 minutes 78 e
26 lutego 2011 25 To jest RCD i większe Ono stadion, majorque Symbol support vote.svg0-3 Messi But inscrit après 38 minutes 38 eWilla But inscrit après 57 minutes 57 ePedro But inscrit après 66 minutes 66 e
02/03/2011 26 To jest Valence Cf Mestalla, Valence Symbol support vote.svg0-1 Messi But inscrit après 77 minutes 77 e
05/03/2011 27 To jest Prawdziwy Zaragoza Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg1-0 Keita But inscrit après 43 minutes 43 e
13/03/2011 28 To jest Sevilla FC Sanchez Pizjuan, Séville Symbol neutral vote.svg1-1 Bojan But inscrit après 30 minutes 30 e
19/03/2011 29 To jest Getafe cf Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-1 Dani Alves But inscrit après 17 minutes 17 eBojan But inscrit après 50 minutes 50 e
2 kwietnia 2011 30 To jest Villarreal El Madrigal, Vila-Real Symbol support vote.svg0-1 Pika But inscrit après 67 minutes sześćdziesiąt siedem e
10/04/2011 trzydziesty pierwszy To jest Out Almeria Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg3-1 Messi But inscrit après 54 minutes 54 e( Długopis. ) But inscrit après 90+2 minutes 90+2 eThiago But inscrit après 64 minutes sześćdziesiąt cztery e
16 kwietnia 2011 32 To jest Real Madryt Santiago Bernabéu, Madryt Symbol neutral vote.svg1-1 Messi But inscrit après 53 minutes 53 e( Długopis. )
23 kwietnia 2011 33 To jest zdrowie Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-0 Willa But inscrit après 24 minutes 24 eMessi But inscrit après 87 minutes osiemdziesiąt siedem e
30 kwietnia 2011 34 To jest Prawdziwe społeczeństwo Anoeta Stadium, Saint-Sébastien (Hiszpania) Symbol oppose vote.svg2-1 Thiago But inscrit après 29 minutes 29 e
08/05/2011 35 To jest RCD Hiszpański Camp Nou, Barcelone Symbol support vote.svg2-0 Iniesta But inscrit après 29 minutes 29 ePika But inscrit après 48 minutes 48 e
11 maja 2011 36 To jest Levante Out Stade City of Valencia, Walencian Symbol neutral vote.svg1-1 Keita But inscrit après 28 minutes 28 e
15 maja 2011 37 To jest Deportivo la Corogne Camp Nou, Barcelone Symbol neutral vote.svg0-0
21 maja 2011 38 To jest Malaga cf Stade La Rosaleda, Malaga Symbol support vote.svg1-3 Bojan But inscrit après 44 minutes 44 e( Długopis. ) Afellay But inscrit après 76 minutes 76 eBartra But inscrit après 84 minutes 84 e