Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2014 – Normale schans mannen

Schansspringen op de
Olympische Winterspelen 2014
Normale schans mannen

Olympische schans van Sotchi

Gehouden in Sotsji
Jaar 2014
Data 8 & 9 februari
Sport Schansspringen
Accommodatie(s) RusSki Gorki
Deelnemers 61 atleten uit 20 landen
Medailles
1  Kamil Stoch   Polen
2  Peter Prevc   Slovenië
3  Anders Bardal   Noorwegen

Vorige: 2010     Volgende: 2018
Portaal    Olympische Spelen
Schansspringen op de
Olympische Winterspelen 2014
Normale schans mannen vrouwen
Grote schans mannen
Team mannen

Het schansspringen vanaf de normale schans voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2014 vond plaats op 8 en 9 februari 2014 in het RusSki Gorkicomplex in Krasnaja Poljana. Regerend olympisch kampioen was de Zwitser Simon Ammann.

Datum Lokale tijd MET Ronde
8 februari 20:30 17:30 Kwalificatie
9 februari 21:30 18:30 Finale

Kwalificatie[bewerken | brontekst bewerken]

50 schansspringers kwalificeren zich voor de finale. De beste 10 uit de wereldbeker zijn direct gekwalificeerd voor de finale. De top 40 uit de kwalificatie vullen de resterende 40 plaatsen in.[1]

# Bib Naam Land Afstand (m) Afstandspunten Jurypunten Totaal Opm.
1 43 Michael Hayböck  Oostenrijk 101.0 72.0 55.5 128.6 Q
2 37 Andreas Wank  Duitsland 102.5 75.0 55.5 127.9 Q
3 33 Reruhi Shimizu  Japan 101.5 73.0 54.0 126.2 Q
4 42 Anders Fannemel  Noorwegen 100.0 70.0 55.0 124.6 Q
5 46 Maciej Kot  Polen 98.5 67.0 54.0 123.7 Q
6 7 Roman Koudelka  Tsjechië 99.5 69.0 54.0 121.3 Q
7 50 Taku Takeuchi  Japan 97.5 65.0 52.5 119.1 Q
8 44 Jan Matura  Tsjechië 97.0 64.0 54.0 118.5 Q
9 51 Thomas Morgenstern  Oostenrijk 99.5 69.0 52.5 118.3 Q
10 38 Jakub Janda  Tsjechië 98.5 67.0 51.5 117.0 Q
11 10 Sebastian Colloredo  Italië 97.0 64.0 54.0 116.9 Q
12 30 Anders Jacobsen  Noorwegen 95.0 60.0 53.5 115.9 Q
13 32 Dawid Kubacki  Polen 95.5 61.0 53.0 115.7 Q
14 49 Jernej Damjan  Slovenië 93.5 57.0 52.5 115.6 Q
15 39 Rune Velta  Noorwegen 95.5 61.0 54.0 115.1 Q
16 45 Richard Freitag  Duitsland 94.0 58.0 54.0 114.4 Q
16 15 Kim Hyun-ki  Zuid-Korea 96.0 62.0 54.0 114.4 Q
18 17 Choi Se-ou  Zuid-Korea 96.5 63.0 51.5 113.7 Q
18 16 Ilmir Hazetdinov  Rusland 96.0 62.0 52.5 113.7 Q
20 35 Yuta Watase  Japan 95.0 60.0 52.5 113.5 Q
21 31 MacKenzie Boyd-Clowes  Canada 95.0 60.0 52.0 113.4 Q
22 48 Jan Ziobro  Polen 95.0 60.0 52.5 113.2 Q
23 36 Gregor Deschwanden  Zwitserland 99.0 68.0 46.5 111.7 Q
24 28 Lukáš Hlava  Tsjechië 92.5 55.0 51.5 108.7 Q
25 27 Denis Kornilov  Rusland 92.0 54.0 52.5 109.6 Q
26 13 Anders Johnson  Verenigde Staten 92.5 55.0 51.5 107.9 Q
27 40 Janne Ahonen  Finland 89.0 48.0 51.5 107.8 Q
28 14 Dusty Korek  Canada 92.5 55.0 51.0 107.4 Q
29 34 Michail Maksimotsjkin  Rusland 91.0 52.0 51.0 107.2 Q
30 24 Olli Muotka  Finland 91.0 52.0 50.5 107.0 Q
31 47 Jurij Tepeš  Slovenië 89.5 49.0 51.0 106.9 Q
32 21 Kaarel Nurmsalu  Estland 92.0 54.0 51.0 106.6 Q
33 26 Ronan Lamy Chappuis  Frankrijk 91.0 52.0 51.0 106.2 Q
34 9 Choi Heung-chul  Zuid-Korea 90.0 50.0 50.0 105.9 Q
35 19 Peter Frenette  Verenigde Staten 93.0 56.0 52.0 105.3 Q
36 29 Jarkko Määttä  Finland 91.5 53.0 51.0 104.6 Q
37 41 Anssi Koivuranta  Finland 89.5 49.0 51.0 104.5 Q
38 25 Davide Bresadola  Italië 90.5 51.0 51.0 104.3 Q
39 22 Aleksej Romasjov  Rusland 90.5 51.0 49.5 102.6 Q
40 1 Nicholas Alexander  Verenigde Staten 90.0 50.0 49.0 100.7 Q
41 5 Matthew Rowley  Canada 90.5 51.0 51.0 100.0
42 6 Kang Chil-ku  Zuid-Korea 89.0 48.0 49.5 99.3
43 4 Vladimir Zografski  Bulgarije 89.0 48.0 50.5 97.8
44 23 Roberto Dellasega  Italië 89.5 49.0 49.0 96.4
45 3 Sorin Iulian Pitea  Roemenië 86.0 42.0 49.0 90.2
46 18 Aleksej Psjelintsev  Kazachstan 85.5 41.0 47.5 89.9
47 11 Trevor Morrice  Canada 86.0 42.0 49.0 88.7
48 8 Nico Polychronidis  Griekenland 83.5 37.0 47.5 85.0
49 12 Marat Zjaparov  Kazachstan 83.0 36.0 47.5 84.9
50 20 Nicholas Fairall  Verenigde Staten 80.5 31.0 44.5 77.3
51 2 Siim-Tanel Sammelselg  Estland 73.0 16.0 45.0 66.2
52 Robert Kranjec  Slovenië 100.5 71.0 N/A N/A Q ¹
53 Thomas Diethart  Oostenrijk 99.5 69.0 N/A N/A Q ¹
54 Andreas Wellinger  Duitsland 96.5 63.0 N/A N/A Q ¹
55 Anders Bardal  Noorwegen 98.5 67.0 N/A N/A Q ¹
56 Simon Ammann  Zwitserland 100.0 70.0 N/A N/A Q ¹
57 Severin Freund  Duitsland 104.0 78.0 N/A N/A Q ¹
58 Gregor Schlierenzauer  Oostenrijk 104.0 78.0 N/A N/A Q ¹
59 Noriaki Kasai  Japan 98.5 67.0 N/A N/A Q ¹
60 Peter Prevc  Slovenië 101.5 73.0 N/A N/A Q ¹
61 Kamil Stoch  Polen 100.0 70.0 N/A N/A Q ¹

¹Deze deelnemers zijn direct gekwalificeerd. Ze voeren een sprong uit tijdens de kwalificatiewedstrijd, maar worden niet gerangschikt.

Finale[bewerken | brontekst bewerken]

# Bib Naam Land Sprong 1 Sprong 2 Puntentotaal
Afstand (m) Punten Rang Afstand (m) Punten Rang
1 50 Kamil Stoch  Polen 105.5 142.0 1 103.5 134.7 1 276.7
2 49 Peter Prevc  Slovenië 102.5 134.8 3 99.0 130.5 3 265.8
3 44 Anders Bardal  Noorwegen 101.5 135.8 2 98.5 128.3 5 264.1
04 4 42 Thomas Diethart  Oostenrijk 99.0 132.6 5 98.0 125.7 9 258.3
05 5 32 Michael Hayböck  Oostenrijk 101.0 133.4 4 98.5 124.6 11 258.0
06 6 43 Andreas Wellinger  Duitsland 96.0 125.8 14 101.5 131.3 2 257.1
07 7 48 Noriaki Kasai  Japan 101.5 131.2 8 100.0 124.6 11 255.8
07 7 35 Maciej Kot  Polen 101.5 131.6 7 98.5 124.2 14 255.8
09 9 38 Jernej Damjan  Slovenië 99.5 128.6 11 101.0 126.1 7 254.7
10 47 Gregor Schlierenzauer  Oostenrijk 96.0 123.9 18 101.0 129.7 4 253.6
11 26 Andreas Wank  Duitsland 101.0 132.6 5 97.0 120.8 19 253.4
12 30 Anssi Koivuranta  Finland 99.5 126.1 13 101.5 126.7 6 252.8
13 37 Jan Ziobro  Polen 101.0 130.6 9 99.0 121.8 17 252.4
14 40 Thomas Morgenstern  Oostenrijk 97.5 125.6 15 101.0 126.0 8 251.6
15 31 Anders Fannemel  Noorwegen 98.0 123.7 20 98.5 125.4 10 249.1
16 2 Roman Koudelka  Tsjechië 98.5 122.5 24 99.5 124.3 13 246.8
17 45 Simon Ammann  Zwitserland 97.5 125.5 16 98.5 121.1 18 246.6
18 22 Reruhi Shimizu  Japan 99.5 122.2 25 99.5 124.2 14 246.4
19 27 Jakub Janda  Tsjechië 98.5 125.2 17 96.5 118.6 21 243.8
20 34 Richard Freitag  Duitsland 100.5 121.4 26 97.5 122.3 16 243.7
21 24 Yuta Watase  Japan 99.5 123.0 22 97.0 120.0 20 243.0
22 28 Rune Velta  Noorwegen 97.5 122.8 23 96.5 118.6 21 241.4
23 33 Jan Matura  Tsjechië 96.5 123.9 18 95.5 115.6 25 239.5
24 39 Taku Takeuchi  Japan 98.0 123.1 21 95.5 116.3 24 239.4
25 25 Gregor Deschwanden  Zwitserland 100.5 120.7 27 96.5 118.6 21 239.3
26 36 Jurij Tepeš  Slovenië 100.0 127.0 12 93.0 109.7 29 236.7
27 19 Anders Jacobsen  Noorwegen 97.5 119.3 28 93.5 115.0 26 234.3
28 4 Sebastian Colloredo  Italië 97.0 118.9 29 94.0 113.7 27 232.6
29 29 Janne Ahonen  Finland 97.0 118.9 29 92.5 110.3 28 229.2
30 23 Michail Maksimotsjkin  Rusland 104.0 129.6 10 90.5 98.3 31 227.9
31 46 Severin Freund  Duitsland 99.5 108.9 44 93.5 108.8 30 217.7
Afgevallen na de eerste ronde
32 21 Dawid Kubacki  Polen 97.5 118.3 31
33 18 Jarkko Määttä  Finland 96.5 116.9 32
34 9 Choi Se-ou  Zuid-Korea 95.0 116.2 33
35 1 Nicholas Alexander  Verenigde Staten 96.0 116.0 34
36 8 Ilmir Hazetdinov  Rusland 94.0 114.8 35
37 20 MacKenzie Boyd-Clowes  Canada 96.0 114.4 36
38 11 Kaarel Nurmsalu  Estland 95.0 113.3 37
39 13 Olli Muotka  Finland 92.5 113.0 38
40 6 Dusty Korek  Canada 93.5 111.1 39
41 15 Ronan Lamy Chappuis  Frankrijk 91.0 111.0 40
42 7 Kim Hyun-ki  Zuid-Korea 92.5 109.2 41
43 3 Choi Heung-chul  Zuid-Korea 95.0 109.1 42
44 12 Aleksej Romasjov  Rusland 92.0 109.0 43
45 10 Peter Frenette  Verenigde Staten 91.5 107.2 45
46 17 Lukáš Hlava  Tsjechië 91.5 105.7 46
47 5 Anders Johnson  Verenigde Staten 92.0 104.2 47
48 16 Denis Kornilov  Rusland 89.0 103.2 48
49 14 Davide Bresadola  Italië DSQ
49 41 Robert Kranjec  Slovenië DNS