Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2014 – Halfpipe mannen

pictogram snowboardenSnowboarden op de
Olympische Winterspelen 2014
Halfpipe mannen
Gehouden in Vlag van Rusland Sotsji
Jaar 2014
Data 11 februari
Sport Snowboarden
Accommodatie(s) Rosa Choetor Extreme Park
Deelnemers 39 atleten uit 16 landen
Medailles

Goud  Iouri Podladtchikov  Vlag van Zwitserland Zwitserland
Zilver  Ayumu Hirano  Vlag van Japan Japan
Brons  Taku Hiraoka  Vlag van Japan Japan

Vorige: 2010     Volgende: 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Snowboarden op de
Olympische Winterspelen 2014
Halfpipe mannen vrouwen
Parallelreuzenslalom mannen vrouwen
Parallelslalom mannen vrouwen
Slopestyle mannen vrouwen
Snowboardcross mannen vrouwen

Het onderdeel halfpipe voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2014 vond plaats op 11 februari 2014 in het Rosa Choetor Extreme Park in Krasnaja Poljana. Regerend olympisch kampioen was de Amerikaan Shaun White.

Datum Lokale tijd MET Ronde
11 februari 14:00 11:00 Kwalificatie
19:00 16:00 Halve finale
21:30 18:30 Finale

Kwalificatie[bewerken | brontekst bewerken]

Heat 1
# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 2 Ayumu Hirano Vlag van Japan Japan 92.25 64.75 92.25 QF
2 6 Christian Haller Vlag van Zwitserland Zwitserland 74.00 83.75 83.75 QF
3 17 David Hablützel Vlag van Zwitserland Zwitserland 48.75 81.00 81.00 QF
4 1 Arthur Longo Vlag van Frankrijk Frankrijk 79.25 20.75 79.25 QS
5 19 Tim-Kevin Ravnjak Vlag van Slovenië Slovenië 68.75 76.50 76.50 QS
6 18 Shi Wancheng Vlag van China China 76.00 15.50 76.00 QS
7 5 Greg Bretz Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 71.75 52.50 71.75 QS
8 13 Seamus O’Connor Vlag van Ierland Ierland 66.25 71.50 71.50 QS
9 4 Johann Baisamy Vlag van Frankrijk Frankrijk 71.25 36.75 71.25 QS
10 20 Derek Livingston Vlag van Canada Canada 34.25 70.25 70.25
11 16 Lee Kwang-ki Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 27.00 69.50 69.50
12 15 Dimi de Jong Vlag van Nederland Nederland 25.25 64.25 64.25
13 11 Nikita Avtanejev Vlag van Rusland Rusland 34.50 63.75 63.75
14 3 Dolf van der Wal Vlag van Nederland Nederland 25.50 62.50 62.50
15 12 Pavel Charitonov Vlag van Rusland Rusland 58.75 54.50 58.75
16 10 Ben Kilner Vlag van Groot-Brittannië Groot-Brittannië 43.50 16.25 43.50
17 8 Janne Korpi Vlag van Finland Finland 28.00 41.00 41.00
18 9 Sergej Tarasov Vlag van Rusland Rusland 23.00 39.50 39.50
19 7 Ryo Aono Vlag van Japan Japan 37.50 13.00 37.50
20 14 Dominic Harington Vlag van Groot-Brittannië Groot-Brittannië 12.75 37.25 37.25

QF – Gekwalificeerd voor finale; QS – Gekwalificeerd voor halve finale

Heat 2
# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 25 Shaun White Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 95.75 70.75 95.75 QF
2 28 Taku Hiraoka Vlag van Japan Japan 92.25 63.50 92.25 QF
3 39 Danny Davis Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 92.00 73.75 92.00 QF
4 27 Zhang Yiwei Vlag van China China 90.00 89.75 90.00 QS
5 24 Taylor Gold Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 81.50 87.50 87.50 QS
6 33 Kent Callister Vlag van Australië Australië 87.00 25.5 87.00 QS
7 29 Nathan Johnstone Vlag van Australië Australië 86.00 27.50 86.00 QS
8 26 Iouri Podladtchikov Vlag van Zwitserland Zwitserland 15.00 82.00 82.00 QS
9 23 Jan Scherrer Vlag van Zwitserland Zwitserland 43.50 69.75 69.75 QS
10 21 Scotty James Vlag van Australië Australië 68.50 15.00 68.50
11 38 Johannes Hoepfl Vlag van Duitsland Duitsland 61.25 65.50 65.50
12 30 Crispin Lipscomb Vlag van Canada Canada 29.25 65.25 65.25
13 40 Markus Malin Vlag van Finland Finland 33.50 62.50 62.50
14 31 Kim Ho-jun Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 61.75 20.00 61.75
15 35 Jan Kralj Vlag van Slovenië Slovenië 59.75 27.75 59.75
16 37 Michał Ligocki Vlag van Polen Polen 4.50 55.00 55.00
17 22 Ayumu Nedefuji Vlag van Japan Japan 54.50 28.75 54.50
18 36 Ilkka-Eemeli Laari Vlag van Finland Finland 49.00 52.00 52.00
19 34 Brad Martin Vlag van Canada Canada 31.25 22.50 31.25
32 Peetu Piiroinen Vlag van Finland Finland DNS

QF – Gekwalificeerd voor finale; QS – Gekwalificeerd voor halve finale; DNS – Niet gestart

Halve finale[bewerken | brontekst bewerken]

# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 26 Iouri Podladtchikov Vlag van Zwitserland Zwitserland 87.50 41.25 87.50 Q
2 5 Greg Bretz Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 83.00 44.25 83.00 Q
3 33 Kent Callister Vlag van Australië Australië 49.25 79.50 79.50 Q
4 27 Zhang Yiwei Vlag van China China 45.00 79.25 79.25 Q
5 18 Shi Wancheng Vlag van China China 15.50 78.50 78.50 Q
6 19 Tim-Kevin Ravnjak Vlag van Slovenië Slovenië 72.00 75.50 75.50 Q
7 29 Nathan Johnstone Vlag van Australië Australië 25.75 73.50 73.50
8 24 Taylor Gold Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 26.00 60.75 60.75
9 13 Seamus O’Connor Vlag van Ierland Ierland 54.00 43.00 54.00
10 4 Johann Baisamy Vlag van Frankrijk Frankrijk 18.50 37.00 37.00
11 1 Arthur Longo Vlag van Frankrijk Frankrijk 12.00 31.75 31.75
23 Jan Scherrer Vlag van Zwitserland Zwitserland DNS

Q – Gekwalificeerd voor finale; DNS – Niet gestart

Finale[bewerken | brontekst bewerken]

# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run
Goud 26 Iouri Podladtchikov Vlag van Zwitserland Zwitserland 86.50 94.75 94.75
Zilver 2 Ayumu Hirano Vlag van Japan Japan 90.75 93.50 93.50
Brons 28 Taku Hiraoka Vlag van Japan Japan 45.50 92.25 92.25
4 25 Shaun White Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 35.00 90.25 90.25
5 17 David Hablützel Vlag van Zwitserland Zwitserland 80.75 88.50 88.50
6 27 Zhang Yiwei Vlag van China China 87.25 58.50 87.25
7 18 Shi Wancheng Vlag van China China 81.00 25.00 81.00
8 19 Tim-Kevin Ravnjak Vlag van Slovenië Slovenië 72.25 16.50 72.25
9 33 Kent Callister Vlag van Australië Australië 40.00 68.50 68.50
10 39 Danny Davis Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 53.00 45.25 53.00
11 6 Christian Haller Vlag van Zwitserland Zwitserland 46.25 51.50 51.50
12 5 Greg Bretz Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 21.75 26.50 26.50