Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2014 – Halfpipe mannen

Snowboarden op de
Olympische Winterspelen 2014
Halfpipe mannen
Gehouden in Sotsji
Jaar 2014
Data 11 februari
Sport Snowboarden
Accommodatie(s) Rosa Choetor Extreme Park
Deelnemers 39 atleten uit 16 landen
Medailles
1  Iouri Podladtchikov   Zwitserland
2  Ayumu Hirano   Japan
3  Taku Hiraoka   Japan

Vorige: 2010     Volgende: 2018
Portaal    Olympische Spelen
Snowboarden op de
Olympische Winterspelen 2014
Halfpipe mannen vrouwen
Parallelreuzenslalom mannen vrouwen
Parallelslalom mannen vrouwen
Slopestyle mannen vrouwen
Snowboardcross mannen vrouwen

Het onderdeel halfpipe voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2014 vond plaats op 11 februari 2014 in het Rosa Choetor Extreme Park in Krasnaja Poljana. Regerend olympisch kampioen was de Amerikaan Shaun White.

Datum Lokale tijd MET Ronde
11 februari 14:00 11:00 Kwalificatie
19:00 16:00 Halve finale
21:30 18:30 Finale

Kwalificatie[bewerken | brontekst bewerken]

Heat 1
# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 2 Ayumu Hirano  Japan 92.25 64.75 92.25 QF
2 6 Christian Haller  Zwitserland 74.00 83.75 83.75 QF
3 17 David Hablützel  Zwitserland 48.75 81.00 81.00 QF
4 1 Arthur Longo  Frankrijk 79.25 20.75 79.25 QS
5 19 Tim-Kevin Ravnjak  Slovenië 68.75 76.50 76.50 QS
6 18 Shi Wancheng  China 76.00 15.50 76.00 QS
7 5 Greg Bretz  Verenigde Staten 71.75 52.50 71.75 QS
8 13 Seamus O’Connor  Ierland 66.25 71.50 71.50 QS
9 4 Johann Baisamy  Frankrijk 71.25 36.75 71.25 QS
10 20 Derek Livingston  Canada 34.25 70.25 70.25
11 16 Lee Kwang-ki  Zuid-Korea 27.00 69.50 69.50
12 15 Dimi de Jong  Nederland 25.25 64.25 64.25
13 11 Nikita Avtanejev  Rusland 34.50 63.75 63.75
14 3 Dolf van der Wal  Nederland 25.50 62.50 62.50
15 12 Pavel Charitonov  Rusland 58.75 54.50 58.75
16 10 Ben Kilner  Groot-Brittannië 43.50 16.25 43.50
17 8 Janne Korpi  Finland 28.00 41.00 41.00
18 9 Sergej Tarasov  Rusland 23.00 39.50 39.50
19 7 Ryo Aono  Japan 37.50 13.00 37.50
20 14 Dominic Harington  Groot-Brittannië 12.75 37.25 37.25

QF – Gekwalificeerd voor finale; QS – Gekwalificeerd voor halve finale

Heat 2
# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 25 Shaun White  Verenigde Staten 95.75 70.75 95.75 QF
2 28 Taku Hiraoka  Japan 92.25 63.50 92.25 QF
3 39 Danny Davis  Verenigde Staten 92.00 73.75 92.00 QF
4 27 Zhang Yiwei  China 90.00 89.75 90.00 QS
5 24 Taylor Gold  Verenigde Staten 81.50 87.50 87.50 QS
6 33 Kent Callister  Australië 87.00 25.5 87.00 QS
7 29 Nathan Johnstone  Australië 86.00 27.50 86.00 QS
8 26 Iouri Podladtchikov  Zwitserland 15.00 82.00 82.00 QS
9 23 Jan Scherrer  Zwitserland 43.50 69.75 69.75 QS
10 21 Scotty James  Australië 68.50 15.00 68.50
11 38 Johannes Hoepfl  Duitsland 61.25 65.50 65.50
12 30 Crispin Lipscomb  Canada 29.25 65.25 65.25
13 40 Markus Malin  Finland 33.50 62.50 62.50
14 31 Kim Ho-jun  Zuid-Korea 61.75 20.00 61.75
15 35 Jan Kralj  Slovenië 59.75 27.75 59.75
16 37 Michał Ligocki  Polen 4.50 55.00 55.00
17 22 Ayumu Nedefuji  Japan 54.50 28.75 54.50
18 36 Ilkka-Eemeli Laari  Finland 49.00 52.00 52.00
19 34 Brad Martin  Canada 31.25 22.50 31.25
20 32 Peetu Piiroinen  Finland DNS

QF – Gekwalificeerd voor finale; QS – Gekwalificeerd voor halve finale; DNS – Niet gestart

Halve finale[bewerken | brontekst bewerken]

# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run Opm.
1 26 Iouri Podladtchikov  Zwitserland 87.50 41.25 87.50 Q
2 5 Greg Bretz  Verenigde Staten 83.00 44.25 83.00 Q
3 33 Kent Callister  Australië 49.25 79.50 79.50 Q
4 27 Zhang Yiwei  China 45.00 79.25 79.25 Q
5 18 Shi Wancheng  China 15.50 78.50 78.50 Q
6 19 Tim-Kevin Ravnjak  Slovenië 72.00 75.50 75.50 Q
7 29 Nathan Johnstone  Australië 25.75 73.50 73.50
8 24 Taylor Gold  Verenigde Staten 26.00 60.75 60.75
9 13 Seamus O’Connor  Ierland 54.00 43.00 54.00
10 4 Johann Baisamy  Frankrijk 18.50 37.00 37.00
11 1 Arthur Longo  Frankrijk 12.00 31.75 31.75
12 23 Jan Scherrer  Zwitserland DNS

Q – Gekwalificeerd voor finale; DNS – Niet gestart

Finale[bewerken | brontekst bewerken]

# Bib Naam Land 1e run 2e run Beste run
1 26 Iouri Podladtchikov  Zwitserland 86.50 94.75 94.75
2 2 Ayumu Hirano  Japan 90.75 93.50 93.50
3 28 Taku Hiraoka  Japan 45.50 92.25 92.25
4 25 Shaun White  Verenigde Staten 35.00 90.25 90.25
5 17 David Hablützel  Zwitserland 80.75 88.50 88.50
6 27 Zhang Yiwei  China 87.25 58.50 87.25
7 18 Shi Wancheng  China 81.00 25.00 81.00
8 19 Tim-Kevin Ravnjak  Slovenië 72.25 16.50 72.25
9 33 Kent Callister  Australië 40.00 68.50 68.50
10 39 Danny Davis  Verenigde Staten 53.00 45.25 53.00
11 6 Christian Haller  Zwitserland 46.25 51.50 51.50
12 5 Greg Bretz  Verenigde Staten 21.75 26.50 26.50