Amsterdam Swim Cup 2014 – Wikipedia

De Amsterdam Swim Cup 2014 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 12 tot en met 14 december 2014 in het Sloterparkbad in Amsterdam. De wedstrijden vinden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd vormde samen met de Europese kampioenschappen zwemmen 2014 en de Swim Cup Eindhoven 2015 het kwalificatietraject voor de Nederlandse zwemmers richting de wereldkampioenschappen zwemmen 2015 in Kazan.

 S  Series Goud Finale
Ochtendsessie  09:00  Avondsessie  16:00

De technisch directeur van de KNZB, Joop Alberda, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen van 2015 in Kazan, Rusland. Vier zwemsters zijn op basis van hun prestaties op de Europese kampioenschappen van 2014 al genomineerd.[1][2] Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

Limieten[bewerken | brontekst bewerken]

Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Onderdeel Mannen Vrouwen
Senioren OTT[3] Senioren OTT[3]
50m vrije slag 22,00 22,25 24,81 25,23
100m vrije slag 48,47 49,34 54,06 55,05
200m vrije slag 1.46,98 1.48,13 1.57,00 1.58,93
400m vrije slag 3.48,41 3.50,83 4.06,21 4.12,47
800m vrije slag 7.49,66 7.55,63 8.29,18 8.40,99
1500m vrije slag 15.05,16 15.13,98 16.05,98 16.33,61
50m rugslag 24,80 25,05 27,96 28,41
100m rugslag 54,03 54,72 1.00,42 1.01,25
200m rugslag 1.57,42 1.59,19 2.10,12 2.12,14
50m schoolslag 27,27 27,52 30,59 31,13
100m schoolslag 1.00,38 1.00,44 1.07,64 1.08,36
200m schoolslag 2.11,07 2.11,71 2.25,46 2.28,12
50m vlinderslag 23,23 23,48 25,94 26,26
100m vlinderslag 51,96 52,52 58,19 59,04
200m vlinderslag 1.56,59 1.57,37 2.08,18 2.11,14
200m wisselslag 1.59,23 1.59,99 2.12,09 2.13,98
400m wisselslag 4.15,45 4.19,21 4.39,20 4.44,50

Gekwalificeerden[bewerken | brontekst bewerken]

Vrouwen

Limieten behaald tijdens Swim Cup[bewerken | brontekst bewerken]

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
12 december 200m vrije slag (v) Femke Heemskerk 1.55,35 Femke Heemskerk 1.55,54 26 juli 2011

Legenda[bewerken | brontekst bewerken]

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-limiet

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Vrije slag
50 m Jasper van Mierlo
Vlag van Nederland Nederland
22,48 Christoffer Carlsen
Vlag van Zweden Zweden
22,71 Daniel Macovei
Vlag van Roemenië Roemenië
23,09
100 m Christoffer Carlsen
Vlag van Zweden Zweden
49,58 Sebastiaan Verschuren
Vlag van Nederland Nederland
49,74 Doga Celik
Vlag van Turkije Turkije
50,08
200 m Sebastiaan Verschuren
Vlag van Nederland Nederland
1.47,81 Kyle Stolk
Vlag van Nederland Nederland
1.48,51 Ferry Weertman
Vlag van Nederland Nederland
1.49,12
400 m Ferry Weertman
Vlag van Nederland Nederland
3.48,48 Sebastiaan Verschuren
Vlag van Nederland Nederland
3.50,28 Maarten Brzoskowski
Vlag van Nederland Nederland
3.51,97
800 m Ferry Weertman
Vlag van Nederland Nederland
8.00,07 Maarten Brzoskowski
Vlag van Nederland Nederland
8.02,40 Oli Mortensen
Vlag van Faeröer Faeröer
8.16,50
1500 m Ferry Weertman
Vlag van Nederland Nederland
15.10,73 Maarten Brzoskowski[4]
Vlag van Nederland Nederland
15.13,19
(Q)
Nezir Karap
Vlag van Turkije Turkije
15.34,84
Rugslag
50 m Carl Louis Schwarz
Vlag van Duitsland Duitsland
25,60 Jesse Puts
Vlag van Nederland Nederland
25,63 Bastiaan Lijesen
Vlag van Nederland Nederland
25,79
100 m Mattias Carlsson
Vlag van Zweden Zweden
55,51 Pedro Diogo Oliveira
Vlag van Portugal Portugal
55,55 Carl Louis Schwarz
Vlag van Duitsland Duitsland
56,22
200 m Axel Petterson
Vlag van Zweden Zweden
2.00,86 Pedro Diogo Oliveira
Vlag van Portugal Portugal
2.02,22 Nils Liess
Vlag van Zwitserland Zwitserland
2.03,20
Schoolslag
50 m Johannes Skagius
Vlag van Zweden Zweden
27,94 Timon Evenhuis
Vlag van Nederland Nederland
27,95 Bram Dekker
Vlag van Nederland Nederland
28,67
100 m Johannes Skagius
Vlag van Zweden Zweden
1.01,26 Erik Persson
Vlag van Zweden Zweden
1.01,99 Bram Dekker
Vlag van Nederland Nederland
1.02,12
200 m Erik Persson
Vlag van Zweden Zweden
2.11,34 Sébas van Lith
Vlag van Nederland Nederland
2.14,12 Lucas Greven
Vlag van Nederland Nederland
2.15,44
Vlinderslag
50 m Christoffer Carlsen
Vlag van Zweden Zweden
24,09 Mathys Goosen
Vlag van Nederland Nederland
24,32 Bence Pulai
Vlag van Hongarije Hongarije
24,34
100 m Aleksandr Koedasjev
Vlag van Rusland Rusland
53,28 Bence Pulai
Vlag van Hongarije Hongarije
53,34 Mathys Goosen
Vlag van Nederland Nederland
54,04
200 m Aleksandr Koedasjev
Vlag van Rusland Rusland
1.56,84 Simon Sjödin
Vlag van Zweden Zweden
1.58,50 Bence Pulai
Vlag van Hongarije Hongarije
1.59,60
Wisselslag
200 m Simon Sjödin
Vlag van Zweden Zweden
1.59,14 Semen Makovitsj
Vlag van Rusland Rusland
2.01,78 Sébas van Lith
Vlag van Nederland Nederland
2.02,21
400 m Semen Makovitsj
Vlag van Rusland Rusland
4.19,83 Sébas van Lith
Vlag van Nederland Nederland
4.23,63 Alpkan Ornek
Vlag van Turkije Turkije
4.25,02

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
Vlag van Nederland Nederland
24,33
(Q)
Femke Heemskerk
Vlag van Nederland Nederland
24,62
(Q)
Inge Dekker
Vlag van Nederland Nederland
24,92
100 m Femke Heemskerk
Vlag van Nederland Nederland
53,19
(Q)
Ranomi Kromowidjojo
Vlag van Nederland Nederland
54,20 Michelle Coleman
Vlag van Zweden Zweden
54,69
Inge Dekker
Vlag van Nederland Nederland
200 m Femke Heemskerk
Vlag van Nederland Nederland
1.55,35
NR, (Q)
Sharon van Rouwendaal
Vlag van Nederland Nederland
1.58,12 Michelle Coleman
Vlag van Zweden Zweden
1.58,57
400 m Sharon van Rouwendaal
Vlag van Nederland Nederland
4.07,42 Esmee Vermeulen
Vlag van Nederland Nederland
4.13,88 Annika Bruhn
Vlag van Duitsland Duitsland
4.17,32
800 m Sharon van Rouwendaal
Vlag van Nederland Nederland
8.33,42 Marlene Hüther
Vlag van Duitsland Duitsland
8.50,35 Leonie van Noort
Vlag van Nederland Nederland
9.05,41
1500 m Josephine Tesch
Vlag van Duitsland Duitsland
17.21,41 Emma Wæl
Vlag van Denemarken Denemarken
17.36,17 Janina Beckers
Vlag van Nederland Nederland
17.50,86
Rugslag
50 m Maaike de Waard[5]
Vlag van Nederland Nederland
28,29
(Q)
Ida Lindborg
Vlag van Zweden Zweden
28,62 Iris Tjonk
Vlag van Nederland Nederland
29,22
100 m Maaike de Waard[5]
Vlag van Nederland Nederland
1.01,01
(Q)
Iris Tjonk
Vlag van Nederland Nederland
1.01,58 Ida Lindborg
Vlag van Zweden Zweden
1.01,78
200 m Sonnele Öztürk
Vlag van Duitsland Duitsland
2.11,33 Maxine Wolters
Vlag van Duitsland Duitsland
2.13,95 Iris Tjonk
Vlag van Nederland Nederland
2.16,39
Schoolslag
50 m Moniek Nijhuis
Vlag van Nederland Nederland
30,73 Jessica Eriksson
Vlag van Zweden Zweden
32,16 Jessica Bilquist
Vlag van Zweden Zweden
32,47
100 m Moniek Nijhuis
Vlag van Nederland Nederland
1.07,65 Rikke Møller Pedersen
Vlag van Denemarken Denemarken
1.07,68 Jessica Eriksson
Vlag van Zweden Zweden
1.10,19
200 m Rikke Møller Pedersen
Vlag van Denemarken Denemarken
2.25,02 Jessica Eriksson
Vlag van Zweden Zweden
2.31,60 Marlene Hüther
Vlag van Duitsland Duitsland
2.32,87
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
Vlag van Nederland Nederland
25,73
(Q)
Ranomi Kromowidjojo
Vlag van Nederland Nederland
25,98 Maaike de Waard
Vlag van Nederland Nederland
26,82
100 m Inge Dekker
Vlag van Nederland Nederland
57,56
(Q)
Svenja Stoffel
Vlag van Zwitserland Zwitserland
59,69 Sasha Touretski
Vlag van Australië Australië
1.00,33
200 m Ana Catarina Monteiro
Vlag van Portugal Portugal
2.13,72 Victoria Kaminskaya
Vlag van Portugal Portugal
2.18,72 Anastasia Goezjenkova
Vlag van Rusland Rusland
2.19,20
Wisselslag
200 m Wendy van der Zanden
Vlag van Nederland Nederland
2.15,60 Marlene Hüther
Vlag van Duitsland Duitsland
2.16,25 Esmee Bos
Vlag van Nederland Nederland
2.18,13
400 m Victoria Kaminskaya
Vlag van Portugal Portugal
4.48,49 Annika Bruhn
Vlag van Duitsland Duitsland
4.48,73 Maxine Wolters
Vlag van Duitsland Duitsland
4.51,31