Baloise Ladies Tour – Wikipedia

/ Baloise Ladies Tour
Lokale naam BeNe Ladies Tour
Regio België en Nederland
Periode juli
Discipline weg
Type etappewedstrijd
Categorie UCI 2.1
Geschiedenis
Eerste editie 2014
Aantal edities 7 (2021)
Eerste winnaar Emma Johansson
Laatste winnaar Lisa Klein
Laatste Bel. winnaar Jolien D’hoore (2016)
Laatste Ned. winnaar Marianne Vos (2018)
Meeste zeges Jolien D’hoore
Marianne Vos
Lisa Klein (2)
Portaal    Wielersport

De Baloise Ladies Tour (voorheen BeNe Ladies Tour[1]) is een vierdaagse wielerwedstrijd voor vrouwen, in de grensstreek tussen België en Nederland. De wedstrijd, in de UCI 2.1-categorie, bestaat meestal uit één tijdrit en/of proloog en enkele vlakke ritten, meestal kasseiritten en waaierritten.

De wedstrijd dient niet verward te worden met de Baloise Belgium Tour voor mannen of met de Lotto Belgium Tour voor vrouwen.

Jaar Winnaar Tweede Derde
2014 Emma Johansson Jolien D’hoore Shara Gillow
2015 Jolien D’hoore Floortje Mackaij Elena Cecchini
2016 Jolien D’hoore Floortje Mackaij Élise Delzenne
2017 Marianne Vos Alice Barnes Annette Edmondson
2018 Marianne Vos Lisa Klein Katie Archibald
2019 Lisa Klein Amy Pieters Marlen Reusser
2020
niet verreden vanwege coronapandemie
2021 Lisa Klein Mieke Kröger Anna Henderson

Meervoudige winnaars[bewerken | brontekst bewerken]

Overwinningen Renster Land Jaren
2 Jolien D’hoore  België 2015, 2016
Marianne Vos  Nederland 2017, 2018
Lisa Klein  Duitsland 2019, 2021

Overwinningen per land[bewerken | brontekst bewerken]

Overwinningen Land
2  België,  Duitsland,  Nederland
1  Zweden

In 2014 duurde de wedstrijd slechts twee dagen, met op de tweede dag de tijdrit en de kasseirit. In 2015 werden de drie ritten op drie dagen verreden. In 2016 telde de wedstrijd vier etappes: de tijdrit werd ‘s middags na de 2e etappe verreden.[2] Vanaf 2017 bestaat de wedstrijd uit vijf ritten, inclusief een proloog en een tijdrit, verdeeld over vier dagen.[3] De editie van 2020 ging niet door vanwege de coronapandemie.[4]

2014[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
1e etappe Jolien D’hoore Amy Pieters Emma Johansson
2e etappe A (tijdrit) Emma Johansson Vera Koedooder Brianna Walle
2e etappe B Jolien D’hoore Emma Johansson Amy Pieters
Eindklassement Emma Johansson Jolien D’hoore Shara Gillow

2015[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
1e etappe Jolien D’hoore Floortje Mackaij Elena Cecchini
2e etappe A (tijdrit) Jolien D’hoore Ann-Sophie Duyck Leah Kirchmann
2e etappe B Jolien D’hoore Floortje Mackaij Sara Mustonen
3e etappe Alison Tetrick Lucy Garner Chloe Hosking
Eindklassement Jolien D’hoore Floortje Mackaij Elena Cecchini

2016[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
1e etappe Jolien D’hoore Emilie Moberg Nina Kessler
2e etappe Nina Kessler Floortje Mackaij Chanella Stougje
3e etappe (tijdrit) Jolien D’hoore Floortje Mackaij Élise Delzenne
4e etappe Jolien D’hoore Marta Tagliaferro Élise Delzenne
Eindklassement Jolien D’hoore Floortje Mackaij Élise Delzenne

2017[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
Proloog Annette Edmondson Janneke Ensing Elinor Barker
1e etappe Alice Barnes Marianne Vos Roxane Fournier
2e etappe A Elinor Barker Marianne Vos Alicia González
2e etappe B (tijdrit) Marianne Vos Moniek Tenniglo Annette Edmondson
3e etappe Marianne Vos Monique van de Ree Susanne Andersen
Eindklassement Marianne Vos Alice Barnes Annette Edmondson

2018[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
Proloog Katie Archibald Marianne Vos Pernille Mathiesen
1e etappe Marianne Vos Lotte Kopecky Eugenia Bujak
2e etappe A Lorena Wiebes Jolien D’hoore Emma White
2e etappe B (tijdrit) Trixi Worrack Lisa Klein Katie Archibald
3e etappe Marta Bastianelli Elisa Balsamo Jolien D’hoore
Eindklassement Marianne Vos Lisa Klein Katie Archibald

2019[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
Proloog Lisa Klein Ellen van Dijk Amy Pieters
1e etappe Christina Siggaard Claudia Koster Letizia Paternoster
2e etappe A Jelena Erić Kirstie van Haaften Rhona Callander
2e etappe B (tijdrit) Lisa Klein Marlen Reusser Amy Pieters
3e etappe Lorena Wiebes Marta Bastianelli Lonneke Uneken
Eindklassement Lisa Klein Amy Pieters Marlen Reusser

2021[bewerken | brontekst bewerken]

Uitslag Eerste Tweede Derde
Proloog Lisa Klein Anna Henderson Hannah Ludwig
1e etappe Mischa Bredewold Quinty Ton Kelly Van den Steen
2e etappe A Charlotte Kool Elisa Balsamo Barbara Guarischi
2e etappe B (tijdrit) Lisa Klein Mieke Kröger Hannah Ludwig
3e etappe Lonneke Uneken Rachele Barbieri Barbara Guarischi
Eindklassement Lisa Klein Mieke Kröger Anna Henderson