Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2001 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym 2001 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, które odbywały się od 19 do 25 marca 2001 w hali GM Place w Vancouver. Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych.
Złoty medal wśród solistów zdobył Rosjanin Jewgienij Pluszczenko, zaś wśród solistek triumfowała Amerykanka Michelle Kwan. W parach sportowych tytuł mistrzowski wywalczyli Kanadyjczycy Jamie Salé i David Pelletier. W parach tanecznych triumfowali Włosi Barbara Fusar Poli i Maurizio Margaglio.
- 17–18 marca – oficjalne treningi
- 19 marca – otwarcie zawodów, grupy kwalifikacyjne solistów, program krótki par sportowych
- 20 marca – tańce obowiązkowe, program krótki solistów
- 21 marca – grupy kwalifikacyjne solistek, program dowolny par sportowych
- 22 marca – taniec oryginalny, program dowolny solistów
- 23 marca – program krótki solistek, taniec dowolny
- 24 marca – program dowolny solistek
- 25 marca – gala
Soliści[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik | Reprezentacja | Punkty[1] | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jewgienij Pluszczenko | 2,0 | 1 | 1 | 1 | ||
2 | Aleksiej Jagudin | 5,2 | 5 | 2 | 2 | ||
3 | Todd Eldredge | 5,6 | 2 | 3 | 3 | ||
4 | Timothy Goebel | 7,6 | 3 | 4 | 4 | ||
5 | Takeshi Honda | 12,4 | 1 | 10 | 6 | ||
6 | Li Yunfei | 12,4 | 6 | 5 | 7 | ||
7 | Li Chengjiang | 14,8 | 8 | 6 | 8 | ||
8 | Aleksandr Abt | 14,8 | 4 | 7 | 9 | ||
9 | Emanuel Sandhu | 16,2 | 4 | 16 | 5 | ||
10 | Elvis Stojko | 18,4 | 2 | 11 | 11 | ||
11 | Stanick Jeannette | 18,6 | 3 | 9 | 12 | ||
12 | Iwan Dinew | 20,0 | 7 | 12 | 10 | ||
13 | Siergiej Ryłow | 24,8 | 7 | 15 | 13 | ||
14 | Anthony Liu | 24,8 | 10 | 8 | 16 | ||
15 | Zhang Min | 27,6 | 6 | 17 | 15 | ||
16 | Patrick Meier | 29,0 | 8 | 13 | 18 | ||
17 | Yamato Tamura | 30,4 | 5 | 24 | 14 | ||
18 | Stefan Lindemann | 32,0 | 9 | 14 | 20 | ||
19 | Vincent Restencourt | 33,0 | 13 | 18 | 17 | ||
20 | Roman Skorniakov | 35,6 | 13 | 19 | 19 | ||
21 | Gheorghe Chiper | 38,6 | 11 | 22 | 21 | ||
22 | Witalij Daniłczenko | 38,6 | 9 | 20 | 23 | ||
23 | Dmytro Dmytrenko | 40,6 | 10 | 21 | 24 | ||
24 | Markus Leminen | 41,4 | 14 | 23 | 22 | ||
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||||
25 | Wachtang Murwanidze | 11 | 26 | ||||
26 | Neil Wilson | 14 | 25 | ||||
27 | Angelo Dolfini | 12 | 28 | ||||
28 | Róbert Kažimír | 15 | 27 | ||||
29 | Siergiej Dawydow | 12 | 29 | ||||
30 | Gregor Urbas | 15 | 30 | ||||
Nie awansowali do programu krótkiego | |||||||
31 | Kristoffer Berntsson | 16 | |||||
31 | Aleksiej Kozłow | 16 | |||||
33 | Michael Shmerkin | 17 | |||||
33 | Kevin van der Perren | 17 | |||||
35 | Konstantin Kostin | 18 | |||||
35 | Zoltán Tóth | 18 | |||||
37 | Gareth Echardt | 19 | |||||
37 | Jurij Litwinow | 19 | |||||
39 | Yon Garcia | 20 | |||||
39 | Mauricio Medellin | 20 | |||||
41 | Ricky Cockerill | 21 | |||||
41 | Miloš Milanović | 21 | |||||
43 | Panagiotis Markouizos | 22 | |||||
WD | Lee Kyu-hyun |
Solistki[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczka | Reprezentacja | Punkty[2] | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michelle Kwan | 2,6 | 1 | 2 | 1 | ||
2 | Irina Słucka | 3,0 | 1 | 1 | 2 | ||
3 | Sarah Hughes | 7,2 | 2 | 4 | 4 | ||
4 | Marija Butyrska | 7,6 | 4 | 5 | 3 | ||
5 | Angela Nikodinov | 8,0 | 3 | 3 | 5 | ||
6 | Wiktorija Wołczkowa | 10,4 | 2 | 6 | 6 | ||
7 | Fumie Suguri | 13,2 | 5 | 7 | 7 | ||
8 | Ołena Laszenko | 15,4 | 5 | 9 | 8 | ||
9 | Vanessa Gusmeroli | 16,0 | 3 | 8 | 10 | ||
10 | Silvia Fontana | 16,6 | 4 | 10 | 9 | ||
11 | Elina Kettunen | 21,0 | 7 | 12 | 11 | ||
12 | Sarah Meier | 22,6 | 10 | 11 | 12 | ||
13 | Tatiana Malinina | 23,8 | 6 | 14 | 13 | ||
14 | Mikkeline Kierkgaard | 27,4 | 8 | 17 | 14 | ||
15 | Jennifer Robinson | 27,4 | 7 | 16 | 15 | ||
16 | Susanne Stadlmüller | 28,2 | 11 | 13 | 16 | ||
17 | Laetitia Hubert | 30,8 | 6 | 19 | 17 | ||
18 | Júlia Sebestyén | 32,4 | 9 | 18 | 18 | ||
19 | Tamara Dorofejev | 34,8 | 8 | 21 | 19 | ||
20 | Julija Sołdatowa | 35,0 | 10 | 15 | 22 | ||
21 | Annie Bellemare | 37,2 | 13 | 20 | 20 | ||
22 | Karen Venhuizen | 40,4 | 14 | 23 | 21 | ||
23 | Park Bit-na | 41,0 | 9 | 24 | 23 | ||
24 | Zuzana Babiaková | 41,6 | 11 | 22 | 24 | ||
Nie awansowały do programu dowolnego | |||||||
25 | Idora Hegel | 12 | 25 | ||||
26 | Hristina Vassileva | 12 | 27 | ||||
27 | Roxana Luca | 14 | 26 | ||||
28 | Sun Siyin | 15 | 28 | ||||
29 | Carina Chen | 13 | 30 | ||||
30 | Marta Andrade | 15 | 29 | ||||
Nie awansowały do programu krótkiego | |||||||
31 | Zoe Jones | 16 | |||||
31 | Hałyna Maniaczenko | 16 | |||||
33 | Natalie Hoste | 17 | |||||
33 | Lenka Seniglova | 17 | |||||
35 | Anna Wenzel | 18 | |||||
35 | Sabina Wojtala | 18 | |||||
37 | Georgina Papavasilou | 19 | |||||
37 | Stephanie Zhang | 19 | |||||
39 | Shirene Human | 20 | |||||
39 | Marina Chałturina | 20 | |||||
41 | Dirke O´Brien Baker | 21 | |||||
41 | Olga Vassiljeva | 21 | |||||
43 | Rocio Salas Visuet | 22 | |||||
43 | Julija Worobjowa | 22 | |||||
45 | Christine Lee | 23 | |||||
45 | Darya Zuravicky | 23 | |||||
47 | Ksenia Jastsenjski | 24 |
Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]
Zawodnicy | Reprezentacja | Punkty[3] | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Jamie Salé / David Pelletier | 2,5 | 3 | 1 | |
2 | Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze | 2,5 | 1 | 2 | |
3 | Shen Xue / Zhao Hongbo | 4,0 | 2 | 3 | |
4 | Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow | 7,0 | 4 | 5 | |
5 | Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin | 8,0 | 8 | 4 | |
6 | Dorota Zagórska / Mariusz Siudek | 8,5 | 5 | 6 | |
7 | Kyoko Ina / John Zimmerman | 10,0 | 6 | 7 | |
8 | Kristy Sargeant-Wirtz / Kris Wirtz | 15,0 | 14 | 8 | |
9 | Alona Sawczenko / Stanisław Morozow | 15,0 | 12 | 9 | |
10 | Pang Qing / Tong Jian | 15,0 | 10 | 10 | |
11 | Tiffany Scott / Philip Dulebohn | 16,5 | 9 | 12 | |
12 | Kateřina Beránková / Otto Dlabola | 17,5 | 13 | 11 | |
13 | Inga Rodionowa / Andriej Kroukow | 20,5 | 11 | 15 | |
14 | Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard | 21,5 | 17 | 13 | |
15 | Yūko Kawaguchi / Aleksandr Markuncow | 21,5 | 15 | 14 | |
16 | Mariana Kautz / Norman Jeschke | 24,0 | 16 | 16 | |
17 | Natalja Ponomariewa / Jewgienij Swiridow | 26,0 | 18 | 17 | |
18 | Viktoria Shklover / Valdis Mintals | 27,5 | 19 | 18 | |
19 | Marija Krasiłcewa / Artiom Znaczkow | 29,0 | 20 | 19 | |
WD | Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis | 7 | |||
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||
21 | Jelena Sirokhvatova / Jurijs Salmanovs | 21 | |||
22 | Oľga Beständigová / Jozef Beständig | 22 | |||
23 | Michela Cobisi / Ruben De Pra | 23 | |||
24 | Ivana Durin / Andrei Maximov | 24 |
Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]
Zawodnicy | Reprezentacja | Punkty[4] | CD1-B | CD2-B | CD1-A | CD2-A | OD | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio | 2,0 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||
2 | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | 3,6 | 1 | 1 | 2 | 2 | |||
3 | Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch | 5,8 | 3 | 2 | 3 | 3 | |||
4 | Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz | 7,4 | 2 | 3 | 4 | 4 | |||
5 | Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas | 8,8 | 2 | 2 | 5 | 5 | |||
6 | Galit Chait / Siergiej Sachnowski | 10,8 | 3 | 3 | 6 | 6 | |||
7 | Kati Winkler / René Lohse | 12,8 | 4 | 4 | 7 | 7 | |||
8 | Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow | 14,4 | 4 | 4 | 8 | 8 | |||
9 | Naomi Lang / Peter Tchernyshev | 16,4 | 5 | 5 | 9 | 9 | |||
10 | Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski | 18,0 | 5 | 5 | 10 | 10 | |||
11 | Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon | 20,0 | 6 | 6 | 11 | 11 | |||
12 | Tatjana Nawka / Roman Kostomarow | 21,8 | 7 | 6 | 12 | 12 | |||
13 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | 24,0 | 8 | 8 | 13 | 13 | |||
14 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński | 25,0 | 6 | 7 | 14 | 14 | |||
15 | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler | 26,8 | 7 | 7 | 15 | 15 | |||
16 | Marika Humphreys / Witalij Baranow | 29,2 | 9 | 9 | 16 | 16 | |||
17 | Tanith Belbin / Benjamin Agosto | 30,6 | 8 | 9 | 17 | 17 | |||
18 | Magali Sauri / Michail Stifunin | 32,2 | 9 | 8 | 18 | 18 | |||
19 | Kristin Fraser / Igor Łukanin | 35,0 | 10 | 10 | 20 | 19 | |||
20 | Agata Błażowska / Marcin Kozubek | 35,6 | 11 | 10 | 19 | 20 | |||
21 | Gloria Agogliati / Luciano Milo | 37,8 | 10 | 11 | 21 | 21 | |||
22 | Zita Gebora / Andras Visontai | 41,0 | 13 | 13 | 23 | 22 | |||
23 | Kateřina Kovalová / David Szurman | 42,0 | 12 | 11 | 24 | 23 | |||
24 | Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov | 42,0 | 12 | 12 | 22 | 24 | |||
Nie awansowali do tańca dowolnego | |||||||||
25 | Natalja Gudina / Aleksiej Bielecki | 11 | 13 | 25 | |||||
26 | Valentina Anselmi / Fabrizio Pedrazzini | 14 | 14 | 26 | |||||
27 | Stephanie Rauer / Thomas Rauer | 16 | 12 | 27 | |||||
28 | Zhang Weina / Cao Xianming | 13 | 15 | 28 | |||||
29 | Anna Mosenkova / Sergei Sychov | 14 | 15 | 29 | |||||
30 | Alissa De Carbonnel / Aleksandr Małkow | 15 | 14 | 30 | |||||
Nie awansowali do tańca oryginalnego | |||||||||
31 | Yang Tae-hwa / Lee Chuen-gun | 15 | 16 | ||||||
32 | Portia Duval-Rigby / Francis Rigby | 17 | 16 | ||||||
33 | Kamilla Szolnoki / Dejan Illes | 16 | 17 | ||||||
34 | Zuzana Durkovska / Marian Mesaros | 17 | 17 | ||||||
35 | Ana Galitch / Andriej Sziszkow | 18 | 18 |
Recent Comments