Polska na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 1980 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kod MKOl |
POL |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 1980 Arnhem |
||||||
Chorąży |
Jan Krauz |
|||||
Liczba zawodników |
79 w 219 konkurencjach w 5 dyscyplinach |
|||||
|
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 1980 były trzecimi w historii, w których startowali Polacy. W sumie wystartowało 79 Polaków (50 mężczyzn i 29 kobiet). W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski uplasowała się na najwyższym w historii swoich startów 2. miejscu.
Reprezentanci Polski startowali w 5 dyscyplinach (po raz pierwszy w łucznictwie i siatkówce) i w 219 konkurencjach. Zdobyli w sumie 177 medali (75 złotych, 50 srebrnych i 52 brązowe). Najwięcej złotych medali (7) zdobyła pływaczka Grażyna Haffke-Stępień. Także ona zdobyła w sumie najwięcej medali (8) – 7 złotych i 1 srebrny.
Złote[edytuj | edytuj kod]
- Małgorzata Adamik-Okupniak – 50 m stylem grzbietowym (3)
- Barbara Bedła-Tomaszewska – Bieg 400 m (D1 – wózki inwalidzkie)
- Barbara Bedła-Tomaszewska – Rzut dyskiem (D1)
- Barbara Bedła-Tomaszewska – Pchnięcie kulą (D1)
- Grzegorz Biela – 100 m stylem klasycznym (C)
- Andrzej Blauciak – 100 m stylem klasycznym (6)
- Dorota Maziarska-Blok – Rzut oszczepem (B)
- Krystyna Ćwiklińska-Moryl – Rzut dyskiem (F)
- Krystyna Ćwiklińska-Moryl – Pchnięcie kulą (F)
- Jerzy Dąbrowski – Rzut oszczepem (E)
- Ewa Dudka-Gęsicka – 100 m stylem grzbietowym (C1/D1)
- Andrzej Godlewski – Rzut dyskiem (B)
- Lilia Harasimczuk-Iversen – Pięciobój lekkoatletyczny (4)
- Grazyna Haffke-Stepień – 100 m stylem grzbietowym (4)
- Grazyna Haffke-Stepień – 100 m stylem klasycznym (4)
- Grazyna Haffke-Stepień – 25 m stylem motylkowym (4)
- Grazyna Haffke-Stepień – 100 m stylem dowolnym (4)
- Grazyna Haffke-Stepień – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (4)
- Danuta Koźlak-Bieniek – Bieg na 100 m (C1)
- Danuta Koźlak-Bieniek – Bieg na 400 m (C1)
- Grażyna Kozłowska-Karasiewicz – Bieg na 100 m (B)
- Lucyna Krajewska – 100 m stylem klasycznym (C1)
- Lucyna Krajewska – 100 m stylem dowolnym (C1/D1)
- Lucyna Krajewska – 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1)
- Jan Krauz – Skok wzwyż (E)
- Jan Krauz – Skok w dal (E)
- Jerzy Kuskowski – Podnoszenie ciężarów, waga lekka (do 65 kg, paraplegicy)
- Jerzy Landos – Bieg na 100 m (B)
- Jerzy Landos – Bieg na 400 m (B)
- Ryszard Machowczyk – 100 m stylem grzbietowym (5)
- Ryszard Machowczyk – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (5)
- Mieczysław Mamiński – Rzut dyskiem (C1)
- Mieczysław Mamiński – Pchnięcie kulą (C1)
- Zofia Mielech – Rzut dyskiem (E)
- Zofia Mielech – Rzut oszczepem (E)
- Zofia Mielech – Pchnięcie kulą (E)
- Agnieszka Ogorzelska-Zych – 100 m stylem grzbietowym (6)
- Agnieszka Ogorzelska-Zych – 100 m stylem klasycznym (6)
- Agnieszka Ogorzelska-Zych – 100 m stylem motylkowym (6)
- Agnieszka Ogorzelska-Zych – 100 m stylem dowolnym (6)
- Agnieszka Ogorzelska-Zych – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6)
- Mirosław Owczarek – 50 m stylem grzbietowym (3)
- Mirosław Owczarek – 50 m stylem klasycznym (3)
- Mirosław Owczarek – 50 m stylem dowolnym (3)
- Stanisław Paluch – Rzut dyskiem (J)
- Stanisław Paluch – Pchnięcie kulą (J)
- Andrzej Pawlik – Skok w dal (B)
- Andrzej Pawlik – Pięciobój lekkoatletyczny (B)
- Andrzej Pawlik – Trójskok (B)
- Arkadiusz Pawłowski – 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3)
- Arkadiusz Pawłowski – 25 m stylem motylkowym (3)
- Andrzej Popławski – Rzut dyskiem (D)
- Andrzej Popławski – Pchnięcie kulą (D)
- Zbigniew Smyk – 25 m stylem grzbietowym (1C)
- Zbigniew Smyk – 25 m stylem klasycznym (1C)
- Zbigniew Smyk – 25 m stylem dowolnym (1C)
- Andrzej Surała – 50 m stylem grzbietowym (2)
- Andrzej Surała – 50 m stylem klasycznym (2)
- Andrzej Surała – 25 m stylem motylkowym (2)
- Andrzej Surała – 50 m stylem dowolnym (2)
- Andrzej Surała – 3×25 m (75 m) stylem zmiennym
- Alina Wieczorek-Betner – Bieg na 400 m (D1 – biegające)
- Marian Wierzbicki – Bieg na 400 m (F)
- Marian Wierzbicki – Skok w dal (F)
- Andrzej Wojciechowski – 50 m stylem grzbietowym (E1)
- Andrzej Wojciechowski – 50 m stylem klasycznym (E1)
- Andrzej Wojciechowski – 50 m stylem dowolnym (E1)
- Andrzej Wojciechowski – 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (E1)
- Zdzisława Zawadija – Rzut dyskiem (3)
- Andrzej Zmitrowicz – Rzut oszczepem (D)
- Ryszard Zyskowski – Pięciobój lekkoatletyczny (A)
- Sztafeta 3×50 m stylem zmiennym (2-4) (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Irena Rusewicz-Pienio)
- Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym (1A-6) (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Małgorzata Kozłowska-Staniszewska, Agnieszka Ogorzelska-Zych)
- Sztafeta 3×100 m stylem dowolnym (C1-D1) (Bożena Czopek-Czechaniuk, Ewa Dudka-Gęsicka, Lucyna Krajewska)
- Sztafeta 3×50 m stylem zmiennym (2-4) (Arkadiusz Pawłowski, Andrzej Surała, Andrzej Kietliński)
Srebrne[edytuj | edytuj kod]
- Barbara Bedła-Tomaszewska – Bieg na 100 m (D1)
- Grzegorz Biela – 400 m stylem dowolnym (C/D)
- Krystyna Ćwiklińska-Moryl – Bieg na 100 m (F)
- Krystyna Ćwiklińska-Moryl – Rzut oszczepem (F)
- Krystyna Ćwiklińska-Moryl – Skok w dal (F)
- Jerzy Dąbrowski – Rzut dyskiem (E)
- Jerzy Dąbrowski – Pchnięcie kulą (E)
- Lilia Harasimczuk-Iversen – Rzut dyskiem (4)
- Paweł Janowicz – Pięciobój lekkoatletyczny (B)
- Anna Korniewicz – 100 m stylem grzbietowym (E)
- Anna Korniewicz – 100 m stylem klasycznym (E)
- Janusz Kozak – 100 m stylem motylkowym (E)
- Danuta Koźlak-Bieniek – Rzut dyskiem (C1)
- Danuta Koźlak-Bieniek – Pchnięcie kulą (C1)
- Małgorzata Kozłowska-Staniszewska – 100 m stylem grzbietowym (5)
- Małgorzata Kozłowska-Staniszewska – 100 m stylem klasycznym (5)
- Małgorzata Kozłowska-Staniszewska – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (5)
- Ryszard Kożuch – Trójskok (A)
- Jan Krauz – Bieg na 100 m (E)
- Jan Krauz – Bieg na 400 m (E)
- Ewa Kwiecińska – Łucznictwo, Double FITA (amputacje)
- Ryszard Machowczyk – 100 m stylem klasycznym (5)
- Ryszard Machowczyk – 50 m stylem motylkowym (5)
- Januariusz Małyska – 50 m stylem grzbietowym (2)
- Januariusz Małyska – 50 m stylem klasycznym (2)
- Januariusz Małyska – 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2)
- Mieczysław Mamiński – Bieg na 400 m (C1)
- Zofia Mielech – Skok w dal (E)
- Krystyna Owczarczyk – Rzut oszczepem (2)
- Krystyna Owczarczyk – Pięciobój lekkoatletyczny (2)
- Mirosław Owczarek – 25 m stylem motylkowym (3)
- Mirosław Owczarek – 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3)
- Arkadiusz Pawłowski – 50 m stylem dowolnym (3)
- Henryk Piątkowski – Rzut oszczepem (C1)
- Adam Pielak – 100 m stylem grzbietowym (4)
- Józef Pokrywka – Bieg na 400 m (B)
- Eugeniusz Skarupa – Podnoszenie ciężarów, Waga lekkopiórkowa (do 51 kg) paraplegicy
- Jerzy Skrzypek – Rzut dyskiem (5)
- Jerzy Skrzypek – Rzut oszczepem (5)
- Jerzy Skrzypek – Pchnięcie kulą (5)
- Ryszard Tomaszewski – Waga półciężka (do 85 kg) paraplegicy
- Barbara Wardak-Tomaszewska – Rzut dyskiem (B)
- Barbara Wardak-Tomaszewska – Rzut oszczepem (B)
- Alina Wieczorek-Betner – Pchniecie kulą (D1)
- Andrzej Zmitrowicz – Rzut dyskiem (D)
- Andrzej Zmitrowicz – Pchnięcie kulą (D)
- Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym (2-6) (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Małgorzata Klocek-Kopeć, Agnieszka Ogorzelska-Zych)
- Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym (2-6) (Arkadiusz Pawłowski, Adam Pielak, Andrzej Surała, Zbigniew Sajkiewicz)
- Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym (1A – 6) (Adam Pielak, Mirosław Owczarek, Andrzej Surała, Marek Szpojnarowicz)
- Siatkówka stojąc (Jan Kóbik, Mieczysław Mamiński, Eugeniusz Radkiewicz, Romuald Rasiak, Marian Wierzbicki, Andrzej Zmitrowicz)
Brązowe[edytuj | edytuj kod]
- Małgorzata Adamik-Okupniak – 25 m stylem motylkowym (3)
- Małgorzata Adamik-Okupniak – 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3)
- Barbara Bedła-Tomaszewska – Rzut oszczepem (D1)
- Grzegorz Biela – 100 m stylem motylkowym (C)
- Grzegorz Biela – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (C)
- Wiesław Chorzępa – 100 m stylem klasycznym (C1)
- Wiesław Chorzępa – 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1)
- Bożena Czopek – Czechaniuk – 100 m stylem klasycznym (D1)
- Bożena Czopek – Czechaniuk – 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (D1)
- Jerzy Dąbrowski – Skok w dal (E)
- Ewa Dudka-Gęsicka – 100 m stylem klasycznym (C1)
- Ewa Dudka-Gęsicka – 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1)
- Andrzej Godlewski – Rzut oszczepem (B)
- Andrzej Godlewski – Pchnięcie kulą (B)
- Józef Jagieła – Rzut dyskiem (1C)
- Józef Jagieła – Rzut oszczepem (1C)
- Zdzisław Kołodziej – Podnoszenie ciężarów, Waga piórkowa (do 57 kg) paraplegicy
- Małgorzata Klocek-Kopeć – 50 m stylem grzbietowym (2)
- Małgorzata Klocek-Kopeć – 25 m stylem motylkowym (2)
- Anna Korniewicz – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (E)
- Jacek Kowalik – Pchnięcie kulą (5)
- Janusz Kozak – 100 m stylem klasycznym (E)
- Janusz Kozak – 100 m stylem dowolnym (E)
- Janusz Kozak – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (E)
- Danuta Koźlak-Bieniek – Rzut oszczepem (C1)
- Małgorzata Kozłowska-Staniszewska – 50 m stylem motylkowym (5)
- Małgorzata Kozłowska-Staniszewska – 100 m stylem dowolnym (5)
- Ryszard Kożuch – Bieg na 60 m (A)
- Jan Krauz – Bieg na 1500 m (E)
- Bożena Kwiatkowska – Skok w dal (B)
- Bogdan Lis – Podnoszenie ciężarów, Waga lekka (do 65 kg) paraplegicy
- Barbara Magda – Rzut dyskiem (4)
- Mieczysław Mamiński – Rzut oszczepem (C1)
- Zofia Mielech – Bieg na 100 m (E)
- Krystyna Owczarczyk – Rzut dyskiem (2)
- Krystyna Owczarczyk – Pchnięcie kulą (2)
- Stanisław Paluch – Rzut oszczepem (J)
- Arkadiusz Pawłowski – 50 m stylem klasycznym (3)
- Henryk Piątkowski – Bieg na 100 m (C1)
- Henryk Piątkowski – Rzut dyskiem (C1)
- Henryk Piątkowski – Pchnięcie kulą (C1)
- Józef Pokrywka – Bieg na 100 m (B)
- Irena Rusewicz-Pienio – 50 m stylem dowolnym (2)
- Irena Rusewicz-Pienio – 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2)
- Zbigniew Sajkiewicz – 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6)
- Krystyna Sikorska-Majewska – 100 m stylem motylkowym (D)
- Halina Sobolewska-Wildner – Rzut oszczepem (3)
- Halina Sobolewska-Wildner – Pchnięcie kulą (3)
- Barbara Wardak-Tomaszewska – Pchnięcie kulą (B)
- Alina Wieczorek-Betner – Bieg na 100 m (D1)
- Alina Wieczorek-Betner – Rzut dyskiem (D1)
- Ryszard Zyskowski – Rzut dyskiem (A)
Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Irena Bąk-Prokopiuk
- Bieg na 60 m (A) – 4. miejsce
- Rzut oszczepem (A) – 7. miejsce
- Pchnięcie kulą (A) – 12. miejsce
Barbara Bedła-Tomaszewska
- Bieg na 100 m (D1) – 2.miejsce
- Bieg na 400 m (D1 – wózki inwalidzkie) – 1.miejsce
- Rzut dyskiem (D1) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (D1) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (D1) – 1. miejsce
Dorota Maziarska-Blok
- Rzut dyskiem (B) – 9. miejsce
- Rzut oszczepem (B) – 1. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (B) – 5. miejsce
- Pchnięcie kulą (B) – 4. miejsce
Krystyna Ćwiklińska-Moryl
- Bieg na 100 m (F) – 2. miejsce
- Rzut dyskiem (F) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (F) – 2. miejsce
- Skok w dal (F) – 2. miejsce
- Pchnięcie kulą (F) – 1. miejsce
Renata Cyburt
- Bieg na 60 m (5) – 8. miejsce
- Rzut dyskiem (5) – 6. miejsce
- Rzut oszczepem (5) – 8. miejsce
- Pchnięcie kulą (5) – 9. miejsce
Grażyna Cymbalista
- Rzut dyskiem (A) – 13. miejsce
- Rzut oszczepem (A) – 5. miejsce
- Pchnięcie kulą (A) – 7. miejsce
Lilia Harasimczuk-Iversen
- Bieg 60 m (4) – 4. miejsce
- Rzut dyskiem (4) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (4) – 4. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (4) – 1. miejsce
- Pchnięcie kulą (4) – 4. miejsce
Czesława Jach
- Bieg na 100 m (B) – 9. miejsce
- Skok w dal (B) – 7. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (B) – 10. miejsce
Danuta Koźlak-Bieniek
- Bieg na 100 m (C1) – 1. miejsce
- Bieg na 400 m (C1) – 1. miejsce
- Rzut dyskiem (C1) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (C1) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (C1) – 2. miejsce
Grażyna Kozłowska-Karasiewicz
- Bieg na 100 m (B) – 1. miejsce
- Skok w dal (B) – 6. miejsce
Bożena Kwiatkowska
- Bieg na 100 m (B) – 6. miejsce
- Rzut dyskiem (B) – 11. miejsce
- Rzut oszczepem (B) – 9. miejsce
- Skok w dal (B) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (B) – 5. miejsce
Barbara Magda
- Bieg na 60 m (4) – 13. miejsce
- Rzut dyskiem (4) – 3. miejsce
- Rzut oszczepem (4) – 6. miejsce
- Pchnięcie kulą (4) – 5. miejsce
Zofia Mielech
- Bieg na 100 m (E) – 3. miejsce
- Rzut dyskiem (E) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (E) – 1. miejsce
- Skok w dal (E) – 2. miejsce
- Pchniecie kulą (E) – 1. miejsce
Krystyna Owczarczyk
- Bieg na 60 m (2) – 12. miejsce
- Rzut dyskiem (2) – 3. miejsce
- Rzut oszczepem (2) – 2. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (2) – 2. miejsce
- Pchnięcie kulą (2) – 3. miejsce
Halina Sobolewska-Wildner
- Bieg na 60 m (3) – 20. miejsce
- Rzut dyskiem (3) – 7. miejsce
- Rzut oszczepem (3) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (3) – 3. miejsce
Barbara Wardak-Tomaszewska
- Rzut dyskiem (B) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (B) – 2. miejsce
- Pchnięcie kulą (B) – 3. miejsce
Alina Wieczorek-Betner
- Bieg na 100 m (D1) – 3. miejsce
- Bieg na 400 m (D1 biegające) – 1. miejsce
- Rzut dyskiem (D1) – 3. miejsce
- Rzut oszczepem – 4. miejsce
- Pchnięcie kulą (D1) – 2. miejsce
Zdzisława Zawadija
- Bieg na 60 m (3) – 19. miejsce
- Rzut dyskiem (3) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (3) – 9. miejsce
- Pchnięcie kulą (3) – 6. miejsce
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Jan Brzegowski
- Rzut dyskiem (B) – 4. miejsce
- Rzut oszczepem (B) – 5. miejsce
- Pchnięcie kulą (B) – 4. miejsce
Jerzy Dąbrowski
- Bieg na 100 m (E) – 4. miejsce
- Rzut dyskiem (E) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (E) – 1. miejsce
- Skok w dal (E) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (E) – 2. miejsce
Andrzej Godlewski
- Rzut dyskiem (B) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (B) – 3. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (B) – nie ukończył
- Pchnięcie kulą (B) – 3. miejsce
Józef Jagieła
- Bieg na 60 m (1C) – 11. miejsce
- Rzut dyskiem (1C) – 3. miejsce
- Rzut oszczepem (1C) – 3. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (1C) – nie ukończył
- Pchnięcie kulą (1C) – 5. miejsce
Paweł Janowicz
- Skok w dal (B) – 6. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (B) – 2. miejsce
- Trójskok (B) – 9. miejsce
Jacek Kowalik
- Bieg na 100 m (5) – 16. miejsce
- Rzut dyskiem (5) – 5. miejsce
- Rzut oszczepem (5) – 6. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (5) – nie ukończył
- Pchnięcie kulą (5) – 3. miejsce
Zbigniew Kowalski
- Rzut dyskiem (A) – 9. miejsce
- Pchnięcie kulą (A) – 4. miejsce
Ryszard Kożuch
- Bieg na 60 m (A) – 3. miejsce
- Rzut dyskiem (A) – 15. miejsce
- Skok w dal (A) – 7. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (A) – nie ukończył
- Trójskok (A) – 2. miejsce
Jan Krauz
- Bieg na 100 m (E) – 2. miejsce
- Bieg na 400 m (E) – 2. miejsce
- Bieg na 1500 m (E) – 3. miejsce
- Skok wzwyż (E) – 1. miejsce
- Skok w dal (E) – 1. miejsce
Jerzy Landos
- Bieg na 100 m (B) – 1. miejsce
- Bieg na 400 m (B) – 1. miejsce
Mieczysław Mamiński
- Bieg na 400 m (C1) – 2. miejsce
- Rzut dyskiem (C1) – 1. miejsce
- Pchnięcie kulą (C1) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (C1) – 3. miejsce
Stanisław Paluch
- Rzut dyskiem (J) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (J) – 3. miejsce
- Pchnięcie kulą (J) – 1. miejsce
Andrzej Pawlik
- Skok w dal (B) – 1. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (B) – 1. miejsce
- Trójskok (B) – 1. miejsce
Stanisław Piecek
- Bieg na 100 m (C) – 9. miejsce
- Bieg na 400 m (C) – 5. miejsce
- Rzut dyskiem (C) – 10. miejsce
- Rzut oszczepem (C) – 5. miejsce
Henryk Piątkowski
- Bieg na 100 m (C1) – 3. miejsce
- Rzut dyskiem (C1) – 3. miejsce
- Rzut oszczepem (C1) – 2. miejsce
- Pchnięcie kulą (C1) – 3. miejsce
Józef Pokrywka
- Bieg na 100 m (B) – 3. miejsce
- Bieg na 400 m (B) – 2. miejsce
- Skok w dal (B) – 20. miejsce
Andrzej Popławski
- Bieg na 100 m (D) – nie ukończył
- Rzut dyskiem (D) – 1. miejsce
- Rzut oszczepem (D) – 6. miejsce
- Skok w dal (D) – 14. miejsce
- Pchnięcie kulą (D) – 1. miejsce
Jerzy Skrzypek
- Bieg na 100 m (5) – 21. miejsce
- Rzut dyskiem (5) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (5) – 2. miejsce
- Pchnięcie kulą (5) – 2. miejsce
Włodzimierz Utecht
- Bieg na 100 m (2) – 24. miejsce
- Rzut dyskiem (2) – 6. miejsce
- Rzut oszczepem (2) – 6. miejsce
- Pchnięcie kulą (2) – 5. miejsce
Marian Wierzbicki
- Bieg na 100 m (F) – nie ukończył
- Bieg na 400 m (F) – 1. miejsce
- Skok wzwyż (F) – nieklasyfikowany
- Skok w dal (F) – 1. miejsce
Andrzej Zmitrowicz
- Bieg na 100 m (D) – nie ukończył
- Rzut dyskiem (D) – 2. miejsce
- Rzut oszczepem (D) – 1. miejsce
- Pchnięcie kulą (D) – 2. miejsce
Ryszard Zyskowski
- Bieg na 60 m (A) – 10. miejsce
- Rzut dyskiem (A) – 3. miejsce
- Skok w dal (A) – 5. miejsce
- Pięciobój lekkoatletyczny (A) – 1. miejsce
- Trójskok (A) – 4. miejsce
Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Ewa Kwiecińska
- Double FITA (amputacje) – 2. miejsce
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Wojciech Szymańczyk
- Double FITA (paraplegicy) – 4. miejsce
Pływanie[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Małgorzata Adamik-Okupniak
- 50 m stylem grzbietowym (3) – 1. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (3) – 7. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (3) – 3. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (3) – 4. miejsce
- 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3) – 3. miejsce
Bożena Czopek-Czechaniuk
- 100 m stylem klasycznym (D1) – 3. miejsce
- 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (D1) – 3. miejsce
Ewa Dudka-Gęsicka
- 100 m stylem grzbietowym (C1/D1) – 1. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (C1) – 3. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (C1/D1) – 4. miejsce
- 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1) – 3. miejsce
Grażyna Haffke-Stępień
- 100 m stylem grzbietowym (4) – 1. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (4) – 1. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (4) – 1. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (4) – 1. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (4) – 1. miejsce
Małgorzata Klocek-Kopeć
- 50 m stylem grzbietowym (2) – 3. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (2) – 6. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (2) – 3. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (2) – 4. miejsce
- 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2) – 5. miejsce
Anna Korniewicz
- 100 m stylem grzbietowym (E) – 2. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (E) – 2. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (E) – dyskwalifikacja
- 100 m stylem dowolnym (E) – 5. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (E) – 3. miejsce
Małgorzata Kozłowska-Staniszewska
- 100 m stylem grzbietowym (5) – 2. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (5) – 2. miejsce
- 50 m stylem motylkowym (5) – 3. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (5) – 3. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (5) – 2. miejsce
Lucyna Krajewska
- 100 m stylem grzbietowym (C1/D1) – dyskwalifikacja
- 100 m stylem klasycznym (C1) – 1. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (C1/D1) – 1. miejsce
- 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1) – 1. miejsce
Agnieszka Ogorzelska-Zych
- 100 m stylem grzbietowym (6) – 1. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (6) – 1. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (6) – 1. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (6) – 1. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6) – 1. miejsce
Irena Rusewicz-Pienio
- 50 m stylem grzbietowym (2) – 4. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (2) – 4. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (2) – 4. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (2) – 3. miejsce
- 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2) – 3. miejsce
Krystyna Sikorska-Majewska
- 100 m stylem grzbietowym (C/D) – 7. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (D) – 3. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (C/D) – 5. miejsce
- 400 m stylem dowolnym (C/D) – 6. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (D) – 6. miejsce
Sztafety:
- Sztafeta 3×100 m stylem dowolnym (C1-D1) – (Bożena Czopek-Czechaniuk, Ewa Dudka-Gęsicka, Lucyna Krajewska) – 1. miejsce
- Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym (2-6) – (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Małgorzata Klocek-Kopeć, Agnieszka Ogorzelska-Zych) – 2. miejsce
- Sztafeta 3×50 m stylem zmiennym (2-4) – (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Irena Rusewicz-Pienio) – 1. miejsce
- Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym (1A-6) – (Małgorzata Adamik-Okupniak, Grażyna Haffke-Stepień, Małgorzata Kozłowska-Staniszewska, Agnieszka Ogorzelska-Zych) – 1. miejsce
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Wiesław Adamczak
- 50 m stylem grzbietowym (3) – 12. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (3) – 8. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (3) – 10. miejsce
Grzegorz Biela
- 100 m stylem klasycznym (C) – 1. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (C) – 3. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (C/D) – 4. miejsce
- 400 m stylem dowolnym (C/D) – 2. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (C) – 3. miejsce
Andrzej Blauciak
- 100 m stylem grzbietowym (6) – 9. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (6) – 1. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (6) – 10. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (6) – 4. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6) – 7. miejsce
Wiesław Chorzępa
- 100 m stylem grzbietowym (C1/D1) – 4. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (C1) – 3. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (C1/D1) – 5. miejsce
- 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (C1) – 3. miejsce
Krzysztof Gałas
- 100 m stylem grzbietowym (A) – 5. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (A) – 7. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (A) – 6. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (A) – 9. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (A) – dyskwalifikacja
Andrzej Kietliński
- 100 m stylem grzbietowym (4) – 4. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (4) – 5. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (4) – 7. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (4) – 10. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (4) – 6. miejsce
Janusz Kozak
- 100 m stylem grzbietowym (E) – 4. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (E) – 3. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (E) – 2. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (E) – 3. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (E) – 3. miejsce
Wiesław Król
- 100 m stylem grzbietowym (B) – 5. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (B) – 6. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (B) – 7. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (B) – 6. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (B) – 4. miejsce
Ryszard Machowczyk
- 100 m stylem grzbietowym (5) – 1. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (5) – 2. miejsce
- 50 m stylem motylkowym (5) – 2. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (5) – 6. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (5) – 1. miejsce
Januariusz Małyska
- 50 m stylem grzbietowym (2) – 2. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (2) – 2. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (2) – 6. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (2) – 5. miejsce
- 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2) – 2. miejsce
Mirosław Owczarek
- 50 m stylem grzbietowym (3) – 1. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (3) – 1. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (3) – 2. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (3) – 1. miejsce
- 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3) – 2. miejsce
Arkadiusz Pawłowski
- 4×25 m (100 m) stylem zmiennym (3) – 1. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (3) – 1. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (3) – 2. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (3) – 3. miejsce
- 50 m stylem grzbietowym (3) – 4. miejsce
Adam Pielak
- 100 m stylem grzbietowym (4) – 2. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (4) – 10. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (4) – 5. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (4) – 8. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (4) – 4. miejsce
Zbigniew Sajkiewicz
- 100 m stylem grzbietowym (6) – 6. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (6) – 7. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (6) – 5. miejsce
- 100 m stylem dowolnym (6) – 8. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6) – 3. miejsce
Zbigniew Smyk
- 25 m stylem grzbietowym (1C) – 1. miejsce
- 25 m stylem klasycznym (1C) – 1. miejsce
- 25 m stylem dowolnym (1C) – 1. miejsce
Andrzej Surała
- 50 m stylem grzbietowym (2) – 1. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (2) – 1. miejsce
- 25 m stylem motylkowym (2) – 1. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (2) – 1. miejsce
- 3×25 m (75 m) stylem zmiennym (2) – 1. miejsce
Marek Węgrzyn
- 100 m stylem grzbietowym (6) – 11. miejsce
- 100 m stylem klasycznym (6) – 6. miejsce
- 100 m stylem motylkowym (6) – dyskwalifikacja
- 100 m stylem dowolnym (6) – 7. miejsce
- 4×50 m (200 m) stylem zmiennym (6) – 6. miejsce
Andrzej Wojciechowski
- 50 m stylem grzbietowym (E1) – 1. miejsce
- 50 m stylem klasycznym (E1) – 1. miejsce
- 50 m stylem dowolnym (E1) – 1. miejsce
- 3×50 m (150 m) stylem zmiennym (E1) – 1. miejsce
Sztafety:
Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]
Stanisław Bulik
- Waga lekkopiórkowa (do 51 kg) paraplegicy – 5. miejsce
Zdzisław Kołodziej
- Waga piórkowa (do 57 kg) paraplegicy – 3. miejsce
Jerzy Kuskowski
- Waga lekka (do 65 kg) paraplegicy – 1. miejsce
Bogdan Lis
- Waga lekka (do 65 kg) paraplegicy – 3. miejsce
Eugeniusz Skarupa
- Waga lekkopiórkowa (do 51 kg) paraplegicy – 2. miejsce
Ryszard Tomaszewski
- Waga półciężka (do 85 kg) paraplegicy – 2. miejsce
Recent Comments