W eliminacjach do finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1998 we Francji w strefie CAF wzięło udział 36 zespołów. Walczyły one o pięć miejsc przydzielonych Afryce.
Kwalifikacje do turnieju finałowego były dwustopniowe. W pierwszej rundzie wzięły udział 32 drużyny, rozlosowane w pary. Zwycięzcy dwumeczu awansowali do fazy grupowej, gdzie czekały na nie rozstawione drużyny: Egiptu, Kamerunu, Maroka i Nigerii.
W drugiej rundzie 20 zespołów zostało podzielone na 5 grup, w których grały systemem każdy z każdym mecz i rewanż.
Zwycięzcy grup awansowali do finałów.
31 maja 1996 – 23 czerwca 1996
Nawakszut
Mauretania – Burkina Faso
0:0
Wagadugu
Burkina Faso – Mauretania
2:0 (1:0) – awans: Burkina Faso
Windhuk
Namibia – Mozambik
2:0 (1:0)
Maputo
Mozambik – Namibia
1:1 (1:0) – awans: Namibii
Blantyre
Malawi – RPA
0:1 (0:1)
Johannesburg
RPA – Malawi
3:0 (3:0) – awans: RPA
Kampala
Uganda – Angola
0:2 (0:1)
Luanda
Angola – Uganda
3:1 (2:1) – awans: Angoli
Bissau
Gwinea Bissau – Gwinea
3:2 (2:0)
Konakry
Gwinea – Gwinea Bissau
3:1 (1:0) – awans: Gwinei
Bandżul
Gambia – Liberia
2:1 (1:1)
Akra (Ghana)
Liberia – Gambia
4:0 (1:0) – awans: Liberii
Mbabane
Suazi – Gabon
0:1 (0:1)
Libreville
Gabon – Suazi
2:0 (1:0) – awans: Gabonu
Bużumbura
Burundi – Sierra Leone
1:0 (0:0)
Freetown
Sierra Leone – Burundi
0:1 (0:1) – dwumecz wygrało: Burundi, jednak w drugiej rundzie z powodu niemożności zorganizowania transportu grała Sierra Leone
Antananarywa
Madagaskar – Zimbabwe
1:2 (1:0)
Harare
Zimbabwe – Madagaskar
2:2 (0:1) – awans: Zimbabwe
Brazzaville
Kongo – Wybrzeże Kości Słoniowej
2:0 (1:0)
Abidżan
Wybrzeże Kości Słoniowej – Kongo
1:1 (1:0) – awans: Konga
Curepipe
Mauritius – Zair
1:5 (0:2)
Kinszasa
Zair – Mauritius
2:0 (1:0) – awans: Zairu
Kigali
Rwanda – Tunezja
1:3 (0:1)
Tunis
Tunezja – Rwanda
2:0 (1:0) – awans Tunezji
Nairobi
Kenia – Algieria
3:1 (0:0)
Algier
Algieria – Kenia
1:0 (0:0) – awans Kenii
Lomé
Togo – Senegal
2:1 (1:0)
Dakar
Senegal – Togo
1:1 (1:0) – awans Togo
Chartum
Sudan – Zambia
2:0 (1:0)
Lusaka
Zambia – Sudan
3:0 (2:0) – awans Zambii
Dar es Salaam
Tanzania – Ghana
0:0
Akra
Ghana – Tanzania
2:1 (0:0) – awans Ghany
8 listopada 1996 – 17 sierpnia 1997
Table of Contents
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Lp.
Zespół
Mecze
Z
R
P
Bramki
Pkt.
1
Nigeria
6
4
1
1
10:4
13
2
Gwinea
6
4
0
2
10:5
12
3
Kenia
6
3
1
2
11:12
10
4
Burkina Faso
6
0
0
6
7:17
0
Lagos
Nigeria – Burkina Faso
2:0 (0:0)
Konakry
Gwinea – Kenia
3:1 (2:1)
Nairobi
Kenia – Nigeria
1:1 (1:0)
Wagadugu
Burkina Faso – Gwinea
0:2 (0:2)
Lagos
Nigeria – Gwinea
2:1 (0:0)
Nairobi
Kenia – Burkina Faso
4:3 (0:2)
Nairobi
Kenia – Gwinea
1:0 (1:0)
Wagadugu
Burkina Faso – Nigeria
1:2 (0:1)
Lagos
Nigeria – Kenia
3:0 (2:0)
Konakry
Gwinea – Burkina Faso
3:1 (2:1)
Bobo Dioulasso
Burkina Faso – Kenia
2:4 (1:2)
Konakry
Gwinea – Nigeria
1:0 (0:0)
Grupa 2[edytuj | edytuj kod]
Lp.
Zespół
Mecze
Z
R
P
Bramki
Pkt.
1
Tunezja
6
5
1
0
10:1
16
2
Egipt
6
3
1
2
15:5
10
3
Liberia
6
1
1
4
2:10
4
4
Namibia
6
1
1
4
6:17
4
Kair
Egipt – Namibia
7:1 (4:1)
Akra (Ghana)
Liberia – Tunezja
0:1 (0:0)
Windhuk
Namibia – Liberia
0:0
Tunis
Tunezja – Egipt
1:0 (1:0)
Akra (Ghana)
Liberia – Egipt
1:0 (1:0)
Windhuk
Namibia – Tunezja
1:2 (0:1)
Windhuk
Namibia – Egipt
2:3 (0:0)
Tunis
Tunezja – Liberia
2:0 (0:0)
Monrovia
Liberia – Namibia
1:2 (1:1)
Kair
Egipt – Tunezja
0:0
Kair
Egipt – Liberia
5:0 (2:0)
Tunis
Tunezja – Namibia
4:0 (2:0)
Grupa 3[edytuj | edytuj kod]
Lp.
Zespół
Mecze
Z
R
P
Bramki
Pkt.
1
RPA
6
4
1
1
7:3
13
2
Kongo
6
3
1
2
5:5
10
3
Zambia
6
2
2
2
7:6
8
4
DR Konga(Zair)*
6
0
2
4
4:9
2
Drużyna Republiki Demokratycznej Konga rozpoczęła eliminacje jako Zair (zmiana nazwy państwa w maju 1997)
Grupa 4[edytuj | edytuj kod]
Lp.
Zespół
Mecze
Z
R
P
Bramki
Pkt.
1
Kamerun
6
4
2
0
10:4
14
2
Angola
6
2
4
0
7:4
10
3
Zimbabwe
6
1
1
4
6:7
4
4
Togo
6
1
1
4
6:14
4
Luanda
Angola – Zimbabwe
2:1 (1:0)
Lomé
Togo – Kamerun
2:4 (0:2)
Jaunde
Kamerun – Angola
0:0
Harare
Zimbabwe – Togo
3:0 (2:0)
Luanda
Angola – Togo
3:1 (2:1)
Jaunde
Kamerun – Zimbabwe
1:0 (0:0)
Jaunde
Kamerun – Togo
2:0 (0:0)
Harare
Zimbabwe – Angola
0:0
Luanda
Angola – Kamerun
1:1 (0:0)
Lomé
Togo – Zimbabwe
2:1 (2:0)
Lomé
Togo – Angola
1:1 (0:1)
Harare
Zimbabwe – Kamerun
1:2 (0:0)
Grupa 5[edytuj | edytuj kod]
Lp.
Zespół
Mecze
Z
R
P
Bramki
Pkt.
1
Maroko
6
5
1
0
14:2
16
2
Sierra Leone
5
2
1
2
4:6
7
3
Ghana
6
1
3
1
7:7
6
4
Gabon
5
0
1
4
1:11
1
Rabat
Maroko – Sierra Leone
4:0 (1:0)
Libreville
Gabon – Ghana
1:1 (0:0)
Freetown
Sierra Leone – Gabon
1:0 (0:0)
Kumasi
Ghana – Maroko
2:2 (0:1)
Freetown
Sierra Leone – Ghana
1:1 (0:1)
Libreville
Gabon – Maroko
0:4 (0:4) mecz przerwany w 53 minucie
Freetown
Sierra Leone – Maroko
0:1 (0:1)
Akra
Ghana – Gabon
3:0 (1:0)
Casablanca
Maroko – Ghana
1:0 (0:0)
Libreville
Gabon – Sierra Leone
spotkanie nie odbyło się z powodu nie znalezienia miejsca, gdzie mogło zostać rozegrane
Casablanca
Maroko – Gabon
2:0 (2:0)
Obuasi
Ghana – Sierra Leone
0:2 (0:1)
Do turnieju finałowego we Francji awansowały zespoły: Nigerii, Tunezji, RPA, Kamerunu i Maroka.
Recent Comments