Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2009 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
85. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – osiemdziesiąta piąta edycja lekkoatletycznych mistrzostw Polski odbyła się między 31 lipca, a 2 sierpnia 2009[1] roku na stadionie imienia Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Miasto przeznaczyło na organizację imprezy dotacje w wysokości 50 tysięcy złotych[2]. Bydgoszcz mistrzostwa kraju gościła już po raz dwunasty[3].
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: | Rezultat | Rezultat | Rezultat | |||
100 m | Dariusz Kuć AZS-AWF Kraków |
10,21 | Robert Kubaczyk AZS Poznań |
10,35 | Mikołaj Lewański MKL Szczecin |
10,45 |
200 m[4] | Dariusz Kuć AZS-AWF Kraków |
20,46w | Kamil Kryński Podlasie Białystok |
21,01w | Michał Bielczyk AZS-AWF Warszawa |
21,08w |
400 m | Marcin Marciniszyn WKS Śląsk Wrocław |
45,96 | Piotr Klimczak WKS Śląsk Wrocław |
46,05 | Jan Ciepiela AZS-AWF Kraków |
46,13 |
800 m | Adam Kszczot RKS Łódź |
1:47,88 | Artur Ostrowski Olimpia Poznań |
1:49,69 | Mateusz Podawca LKS Omega Kleszczów |
1:49,83 |
1500 m | Kamil Zieliński Sporting Międzyzdroje |
3:50,51 | Łukasz Parszczyński Polonia Warszawa |
3:50,75 | Bartosz Nowicki WKS Śląsk Wrocław |
3:51,24 |
5000 m | Artur Kozłowski MULKS MOS Sieradz |
13:46,66 | Radosław Kłeczek WKS Śląsk Wrocław |
13:47,16 | Łukasz Parszczyński Polonia Warszawa |
13:49,93 |
10 000 m[5] | Marcin Chabowski WKS Flota Gdynia |
28:27,59 | Henryk Szost WKS Grunwald Poznań |
28:31,90 | Artur Kozłowski MULKS MOS Sieradz |
28:48,74 |
Półmaraton[6] | Mariusz Giżyński Sporting Międzyzdroje |
1:04:21 | Michał Smalec Podlasie Białystok |
1:04:42 | Arkadiusz Sowa WKS Grunwald Poznań |
1:04:51 |
maraton[7] | Radosław Dudycz KS GKS Kołczygłowy |
2:14:58 | Mariusz Giżyński KB Sporting Międzyzdroje |
2:15:59 | Maciej Miereczko LKS Vectra DGS Włocławek |
2:17:01 |
100 km[8] | Andrzej Baran Finisz Kalisz |
7:27:31 | Dariusz Cichorek Finisz Kalisz |
7:42:42 | Dariusz Guzowski ULKS Talex Borzytuchom |
7:49:07 |
Bieg 24-godzinny[9][10] | Waldemar Pędzich ALKS KURP Ostrołęka |
230 km 921 m | August Jakubik TL „Pogoń” Ruda Śląska |
223 km 555 m | Andrzej Urbaniak WKS „Zawisza” Bydgoszcz |
218 km 675 m |
3000 m z przeszk. | Tomasz Szymkowiak LUKS Orkan Września |
8:27,76 | Marcin Chabowski WKS Flota Gdynia |
8:31,81 | Mateusz Demczyszak WKS Śląsk Wrocław |
8:34,15 |
110 m ppł | Dominik Bochenek SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
13,73 | Maciej Giza AZS-AWF Kraków |
14,31 | Maciej Wojtkowski AZS-AWF Warszawa Krzysztof Radziszewski KKL Kielce |
14,32 |
400 m ppł | Marek Plawgo Warszawianka |
50,39 | Rafał Ostrowski AZS-AWF Katowice |
51,04 | Radosław Czyż Wawel Kraków |
51,85 |
sztafeta 4 × 100 m | AZS Poznań Jakub Adamski Robert Kubaczyk Błażej Tyburski Artur Zaczek |
40,22 | AZS-AWF Warszawa Piotr Oganiaczyk Michał Bielczyk Jarosław Kulesza Michał Łukasiak |
40,40 | AZS-AWF Kraków Jan Ciepiela Marcin Jurkiewicz Krzysztof Jabłoński Marcin Nowak |
40,50 |
sztafeta 4 × 400 m | WKS Śląsk Wrocław Daniel Dąbrowski Łukasz Krawczuk Marcin Marciniszyn Piotr Klimczak |
3:07,95 | AZS Łódź Jarosław Wasiak Sebastian Porządny Kamil Budziejewski Piotr Kędzia & AZS-AWF Kraków Piotr Dąbrowski Damian Dusiński Krzysztof Jabłoński Jan Ciepiela |
3:08,49 | ||
Bieg przełajowy (ok. 4 km)[11] | Marcin Błaziński WKS Grunwald Poznań |
12:04 | Łukasz Skoczyński Budowlani Częstochowa |
12:12 | Adam Matuła SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
12:18 |
Bieg przełajowy (ok. 10 km)[11] | Mariusz Giżyński Sporting Międzyzdroje |
29:25 | Henryk Szost WKS Grunwald Poznań |
29:42 | Artur Kozłowski MULKS MOS Sieradz |
29:59 |
chód na 20 km | Grzegorz Sudoł AZS-AWF Kraków |
1:21:49 | Rafał Augustyn Sokół Mielec |
1:22:03 | Artur Brzozowski Znicz Biłgoraj |
1:22:23 |
Chód na 50 km[12] | Rafał Sikora AZS-AWF Kraków |
3:52:33 | Łukasz Nowak AZS Poznań |
3:58:57 | Maciej Rosiewicz UKS12 Kalisz |
4:00:23 |
Skok wzwyż | Grzegorz Sposób Start Lublin |
2,31 | Sylwester Bednarek RKS Łódź |
2,25 | Robert Wolski MKLA Łęczyca |
2,22 |
Skok o tyczce | Mateusz Didenkow SKLA Sopot |
5,50 | Adam Kolasa Sporting Międzyzdroje |
5,40 | Przemysław Czerwiński MKL Szczecin |
5,20 |
Skok w dal | Michał Rosiak Vectra Włocławek |
7,58 | Marcin Dudek AZS-AWF Biała Podlaska |
7,51 | Mateusz Parlicki Płomień Sosnowiec |
7,50 |
Trójskok[13] | Paweł Kruhlik AZS AWF Wrocław |
16,50 | Karol Hoffmann MKS Aleksandrów Łódzki |
15,89 | Wojciech Lewandowski AZS AWF Wrocław |
15,87 |
Pchnięcie kulą | Tomasz Majewski AZS-AWF Warszawa |
21,17 | Krzysztof Krzywosz Podlasie Białystok |
19,44 | Dominik Zieliński WKS Flota Gdynia |
19,15 |
Rzut dyskiem | Piotr Małachowski WKS Śląsk Wrocław |
64,15 | Bartosz Ratajczak AZS Poznań |
60,55 | Konrad Szuster MKS Start Lublin |
60,37 |
Rzut młotem | Szymon Ziółkowski AZS Poznań |
77,11 | Wojciech Kondratowicz Skra Warszawa |
72,07 | Paweł Fajdek Agros Zamość |
70,86 |
Rzut oszczepem | Adrian Markowski Osa Zgorzelec |
84,85 | Igor Janik AZS-AWFiS Gdańsk |
77,53 | Piotr Frąckiewicz ZLKL Zielona Góra |
76,45 |
dziesięciobój[14] | Łukasz Płaczek SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
7266 pkt | Krzysztof Plaskota AZS Politechnika Opolska Opole |
7195 pkt | Jacek Nabożny AZS-AWF Wrocław |
7024 pkt |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: | Rezultat | Rezultat | Rezultat | |||
100 m | Marika Popowicz SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
11,38 | Joanna Kocielnik Orzeł Warszawa |
11,59 | Iwona Ziółkowska AZS Poznań |
11,59 |
200 m | Marika Popowicz SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
23,59 | Marta Jeschke SKLA Sopot |
23,69 | Anna Kiełbasińska AZS-AWF Warszawa |
23,96 |
400 m | Agata Bednarek AZS Łódź |
53,53 | Izabela Kostruba Agros Zamość |
53,56 | Agnieszka Leszczyńska Sporting Międzyzdroje |
53,69 |
800 m | Anna Rostkowska KS Athletics Jakać Młoda |
2:06,12 | Angelika Cichocka ULKS Talex Borzytuchom |
2:06,86 | Justyna Zembrzuska AZS-AWF Warszawa |
2:07,40 |
1500 m | Sylwia Ejdys WKS Śląsk Wrocław |
4:07,38 | Renata Pliś Maraton Świnoujście |
4:11,62 | Anna Jakubczak Agros Zamość |
4:16,60 |
5000 m | Karolina Jarzyńska Piętka Katowice |
15:44,01 | Agnieszka Ciołek AZS AWF Wrocław |
16:02,86 | Aleksandra Jakubczak Agros Zamość |
16:22,23 |
10 000 m[5] | Katarzyna Kowalska Vectra Włocławek |
33:22,90 | Aleksandra Jakubczak Agros Zamość |
34:44,53 | Maria Maj-Roksz Wejher Wejherowo |
35:06,95 |
Półmaraton[15] | Agnieszka Gortel AKS Chorzów |
1:14:14 | Marzena Kłuczyńska AZS Poznań |
1:15:24 | Maria Maj-Roksz Wejher Wejherowo |
1:15:37 |
maraton[16] | Edyta Lewandowska RKS Łódź |
2:35:42 | Agnieszka Janasiak Olimpia Poznań |
2:38:15 | Ewa Brych-Pająk CKS Budowlani Częstochowa |
2:39:48 |
3000 m z przeszkodami | Katarzyna Kowalska Vectra Włocławek |
9:46,06 | Agnieszka Pietsch-Fulbiszewska AZS AWF Wrocław |
10:10,59 | Justyna Korytkowska LŁKS Prefabet Śniadowo Łomża |
10:32,78 |
100 m ppł | Joanna Kocielnik Orzeł Warszawa |
13,42 | Kamila Chudzik AZS-AWFiS Gdańsk |
13,59 | Karolina Tymińska AZS-AWFiS Gdańsk |
13,76 |
400 m ppł | Anna Jesień AZS-AWF Warszawa |
56,19 | Agnieszka Karpiesiuk AZS-AWFiS Gdańsk |
56,38 | Marta Chrust-Rożej AZS AWF Wrocław |
56,70 |
sztafeta 4 × 100 m | AZS-AWF Warszawa Kaja Tokarska Jolanta Wójcik Monika Bejnar Anna Kiełbasińska |
44,95 | AZS Poznań Monika Wieczorkiewicz Iwona Ziółkowska Dorota Jędrusińska Martyna Opoń |
45,15 | AZS AWF Wrocław Weronika Wedler Milena Pędziwiatr Martyna Świerczyk Marta Chrust-Rożej |
45,43 |
sztafeta 4 × 400 m | AZS-AWF Warszawa Jolanta Wójcik Justyna Zembrzuska Klaudia Blus Anna Kiełbasińska |
3:41,26 | AZS-AWF Katowice Marzena Wolska Joanna Kuś Jolanta Handzlik Tina Polak |
3:41,75 | AZS AWF Wrocław Joanna Trawińska Martyna Świerczyk Milena Pędziwiatr Katarzyna Szuba |
3:42,76 |
Bieg przełajowy (ok. 3 km)[11] | Angelika Cichocka ULKS Borzytuchom |
10:38 | Aleksandra Jakubczak Agros Zamość |
10:42 | Maria Maj Wejher Wejherowo |
10:46 |
Bieg przełajowy (ok. 7 km)[11] | Katarzyna Kowalska Vectra Włocławek |
23:30 | Mariola Konowalska Budowlani Częstochowa |
24:56 | Aleksandra Jawor Budowlani Częstochowa |
24:57 |
chód na 20 km | Agnieszka Dygacz AZS-AWF Katowice |
1:33:52 | Paulina Buziak Sokół Mielec |
1:34:28 | Katarzyna Kwoka Resovia |
1:40:34 |
Skok wzwyż | Kamila Stepaniuk Podlasie Białystok |
1,93 | Karolina Gronau Start Lublin |
1,89 | Justyna Kasprzycka AZS AWF Wrocław |
1,87 |
Skok o tyczce | Anna Rogowska SKLA Sopot |
4,80 | Joanna Piwowarska AZS-AWF Warszawa |
4,40 | Marta Plewa AZS UMCS Lublin |
4,10 |
Skok w dal | Teresa Dobija AZS Łódź |
6,74 | Kamila Chudzik AZS-AWFiS Gdańsk |
6,55 | Małgorzata Trybańska Warszawianka |
6,54 |
Trójskok | Małgorzata Trybańska Warszawianka |
14,04 | Aneta Sadach KB Geotermia Uniejów |
13,51 | Monika Olkiewicz AZS AWF Gorzów Wielkopolski |
13,02 |
Pchnięcie kulą | Magdalena Sobieszek AZS UMCS Lublin |
17,27 | Agnieszka Bronisz Płomień Sosnowiec |
16,19 | Agnieszka Dudzińska AZS-AWF Biała Podlaska |
16,11 |
Rzut dyskiem | Żaneta Glanc AZS Poznań |
60,58 | Wioletta Potępa WKS Śląsk Wrocław |
60,17 | Joanna Wiśniewska Gwardia Warszawa |
59,07 |
Rzut młotem | Anita Włodarczyk AZS-AWF Poznań |
75,74 | Małgorzata Zadura AZS-AWF Warszawa |
65,54 | Katarzyna Kita Agros Zamość |
65,15 |
Rzut oszczepem | Urszula Piwnicka SKLA Sopot |
60,02 | Barbara Madejczyk Jantar Ustka |
57,53 | Karolina Mor LUKS Hańcza Suwałki |
54,80 |
Siedmiobój[14] | Kamila Chudzik AZS-AWFiS Gdańsk |
6155 pkt. | Małgorzata Reszka SL WKS Zawisza Bydgoszcz |
5205 pkt. | Patrycja Marciniak AZS-AWFiS Gdańsk |
5156 pkt. |
Recent Comments